Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Konwersja akcji Hawe

Zgłoś do moderatora
@Ktos
W tym wątku wspomniałeś o konwersji
https://m.bankier.pl/forum/temat/7643047

Ja tu czegoś nie rozumiem.
Konwersję, to można przeprowadzić przy wymianie akcji imiennych na okaziciela, albo w druga stronę. Można też wymienić obligacje na akcje. Jest też coś takiego jak wymiana akcji przy przejmowaniu spółki np. Vistula przejęła Bytom i akcjonariusze Bytomia zamiast swoich akcji dostali akcje Vistuli przeliczone po odpowiednim kursie tzw. parytet wymiany.
O co chodzi z konwersją w przypadku Hawe?
Przecież jak na licytacji zostaną sprzedane akcje Mediatela, to Hawe nie będzie już miało żadnego związku z Hawe Telekom (poza nazwą oczywiście) i HT nie będzie miało żadnych zobowiązań wobec akcjonariuszy Hawe S.A.
Chyba jedyna szansa jest taka, że sprzedadzą te akcje na licytacji za kilkaset mln pln i starczy to na spłatę wierzycieli, a jak coś zostanie po spłacie, to podzielą to pomiędzy akcjonariuszy.
Tylko, ile jest tych wierzytelności do spłacenia 200mln pln? Bo w tym są oczywiście wierzytelności przejęte przez znajomych prezesa po wykupieniu obligacji, czy udziałów w ORSS i Hawe Budownictwo.
Nie wiem, czy ktoś da 300mln pln, jak cena wywoławcza wynosi 50mln pln. Tym bardziej, że to musi kupić Państwo, bo inaczej nie będzie zgody ministra.
Poza tym niektórzy mają średnią zakupu wynoszącą 3-4pln. Za ile należałoby spzedać MTL, żeby starczyło na ich zaspokojenie?
Optymistycznie zawsze może się okazać tak, że jednak Państwo dba o swoich obywateli, w tym akcjonariuszy Hawe i kupi akcje MTL za 500mln pln i wszyscy będą zadowoleni. Tylko, czy te akcje są tyle warte?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.