Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Hawe Telekom i WINGAS

Zgłoś do moderatora
W nawiązaniu do postu Kolegi Akcjonariusza  poniżej trochę informacji ze Spółki...

Opublikowano: 21.05.2021

"Hawe Telekom i WINGAS zacieśniają współpracę
Na czerwiec 2021 r. WINGAS zaplanował oddanie do użytku przygranicznego odcinka swojej sieci światłowodowej, dzięki czemu nastąpi połączenie sieci Hawe Telekom i WINGAS. Nowa inwestycja pozwoli zoptymalizować międzynarodowy ruch danych pod kątem opóźnień i niezawodności.
Hawe Telekom i WINGAS od lat rozważały współpracę mającą na celu stworzenie nowej efektywnej trasy światłowodowej przez północną część granicy polsko-niemieckiej. Odcinek, który ma wybudować WINGAS, ma długość 40 km i zostanie zrealizowany na terenie Niemiec, w rejonie przejścia granicznego Kołbaskowo-Pomellen. Termin zakończenia przewidziano do końca czerwca 2021 r. Nowy odcinek światłowodu będzie uzupełnieniem sieci WINGAS w Niemczech, która liczy obecnie 8 000 km.
Nasza inwestycja w rejonie przejścia granicznego z Polską, to efekt analiz i dopasowania się do oczekiwań klientów i partnerów firmy WINGAS. Obserwując stały wzrost zainteresowania stworzeniem najkrótszej drogi do obsługi relacji wschód – zachód, zdecydowaliśmy się na budowę odcinka naszej sieci, który zapewni ruch danych konkurencyjny pod względem opóźnień. Jestem głęboko przekonany, że realizacja będzie odpowiedzią na potrzeby naszych klientów z Niemiec, Polski, jak również innych krajów Europy i Rosji – podkreśla Thomas Böhlert, Head of Marketing Assets WINGAS.
Połączenie stworzy nowe możliwości realizowania krótszych połączeń transmisyjnych np. w relacji Gdańsk-Hamburg czy Frankfurt,  Wilno-Amsterdam i Poznań-Kopenhaga. Obecnie Hawe Telekom posiada ok. 4000 km sieci światłowodowej tworzącej dwa ringi okalające Polskę. Dzięki stykowi z WINGAS będzie możliwe intensywniejsze wykorzystanie północnej części sieci do organizacji efektywniejszych tras sieci transmisji danych.
Współpraca z partnerami i klientami zagranicznymi jest jednym z kluczowych założeń naszej strategii. Chcemy rozwijać nasz udział w budowie sieci łączących Europę i Azję, z naciskiem na osiąganie jak najniższych opóźnień, dlatego bardzo się cieszę, że WINGAS dostrzegł nasz potencjał i zdecydował się na realizację styku w Kołbaskowie – podkreśla Przemysław Gągała, International Sales Director w Hawe Telekom."

https://hawetelekom.com/aktualnosci/hawe-telekom-i-wingas-zaciesniaja-wspolprace

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.