Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,80 zł , zmiana od tamtej pory: -14,09%
Free
zadaj sobie trudu i poczytaj o PŁ , ale sądząc po twoim lenistwie to Ci pomogę

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.
Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. W drugim pilotażowym naborze wniosków wysokość dofinansowania zależy od obszaru inwestycji:
  • 95 proc. wartości inwestycji (minimum 5 proc. udziału własnego) dla inwestycji realizowanych w obszarach:
  • budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym oczyszczalni;
  • budowa lub modernizacja źródeł ciepła sieciowego zeroemisyjnego;
  • budowa lub modernizacja indywidualnych źródeł ciepła zeroemisyjnego;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury gospodarki odpadami, w tym spalarnie, przetwarzanie biologiczne, segregacja;
  • odnawialne źródła energii;
  • 90 proc. wartości inwestycji (minimum 10 proc. udziału własnego) dla inwestycji realizowanych w obszarach:
  • tabor z napędem zeroemisyjnym;
  • budowa lub modernizacja źródeł ciepła sieciowego niskoemisyjnego;
  • budowa lub modernizacja sieci ciepłowniczej;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej, w tym oświetleniowej;
  • cyfryzacja usług publicznych i komunalnych;
  • poprawa efektywności energetycznej budynków i instalacji publicznych;
  • innowacyjne rozwiązania w elektroenergetyce;
  • rewitalizacja obszarów miejskich;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury kulturalnej;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury turystycznej;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury sportowej;
  • 85 proc. wartości inwestycji (minimum 15 proc. udziału własnego) dla inwestycji realizowanych w obszarach:
  • budowa lub modernizacja infrastruktury technicznej drogowej;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury tramwajowej, w tym zajezdni;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury kolejowej, w tym stacji utrzymaniowo-naprawczej;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury transportu wodnego;
  • tabor transportu kolejowego;
  • tabor transportu tramwajowego;
  • tabor z napędem niskoemisyjnym;
  • budowa lub modernizacja kanalizacji deszczowej;
  • gospodarka wodna, w tym melioracja, retencja, osuszanie;
  • budowa lub modernizacja indywidualnych źródeł ciepła niskoemisyjnego;
  • budowa i modernizacja infrastruktury społecznej;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury edukacyjnej;
  • rewitalizacja obszarów i/lub budynków zdegradowanych i/lub poprzemysłowych;
  • 80 proc. wartości inwestycji (minimum 20 proc. udziału własnego) dla inwestycji realizowanych w obszarach:
  • tabor zbiorowego transportu drogowego;
  • tabor zbiorowego transportu wodnego;
  • budowa lub modernizacja infrastruktury telekomunikacyjnej;
  • budowa i organizacja inkubatorów przedsiębiorczości;
  • budowa i organizacja parków naukowo-technologicznych;
rozbiórka obiektów i urządzeń budowlanych.

Dla słabszych JST (biedniejszych) to jest jedyna szansa na cywilizację od 30 lat

  • Free Autor: ~Znany
  • Re: Free Autor: ~OBSER
  • Re: Free Autor: ~Znany
  • Re: Free Autor: ~Free
  • Re: Free Autor: ~Arthurius
  • Re: Free Autor: ~Free
  • Re: Free Autor: ~od1993
  • Re: Free Autor: ~Znany
  • Re: Free Autor: ~inwestorbanana

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BOWIM -3,08% 7,56 2026-06-26 16:49:00