Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  23,60 zł , zmiana od tamtej pory: -0,42%

dobra, pozamiatane, PKO bierze

Zgłoś do moderatora
Będę niesamowicie zdziwiony jeżeli PCS jednak coś ekstra rzuci na stół. Pierwsze wezwanie PKO było na zasadzie oportunistycznej - chcieli wykupić PCM za bezcen, bo była okazja. Ale teraz są gotowi zapłacić godziwie. PCS to finansiści i wiedzą, że nie dadzą rady licytować tak wysoko jak PKO, bo tylko PKO ma tak olbrzymie synergie do wygenerowania - redukcja dublowanych etatów back office, redukcja dublujących się oddziałów, korzyści skali zmniejszenie presji konkurencyjnej i oczywiście >1 mld zł zadłużenia do zrefinansowania taniutkim kapitałem z banku z którym nie ma co robić jak tylko kupować obligacje SP. PCS chce zarobić na tej transakcji więc nie może przepłacić w momencie kupna - pewnie bez problemu może podnieść cenę o 1-2 zł - tylko sobie liczą, czy warto się licytować i ponosić koszty zwiększanego zabezpieczenia, skoro i tak nie będą mogli zapłacić za PCM tyle co PKO. No i nawet jakby wylicytowali, to oprócz ~300 mln zł na akcje trzeba mieć pewnie co najmniej drugie tyle, aby spłacać od razu wypowiedziane kredyty (niezałatwiona sprawa change of control).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PCM 0,00% 23,50 2019-06-17 15:29:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.