Forum Giełda +Dodaj wątek

Centrum Klima - coś cicho o spółce.

Zgłoś do moderatora
INFORMACJA PRASOWA:
http://www.centrumklima.pl/pl,centrum-prasowe,informacje-prasowe,ro-K,2011,1,517,centrum-klima-nowe-maszyny-i-wyzsza-marzowosc.html

Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych - zakupiła kolejne dwie maszyny Spiro i Omera, dzięki którym rozszerzy swoją ofertę produktową. Będzie to w pełni zrobotyzowana, najnowocześniejsza w Europie linia produkcyjna tego typu. Tym samym spółka podnosi marżowość sprzedaży oraz uniezależnia się od dostawców. W 2010 roku Centrum Klima zainwestowała w nowe maszyny ponad 1,65 mln euro.

Centrum Klima jest wybierana przez kontrahentów krajowych i zagranicznych ze względu na jakość wyrobów, atrakcyjne warunki cenowe, krótki czas oczekiwania i terminowość dostaw. Spółka regularnie wprowadza nowe rozwiązania technologiczne oraz poszerza i uatrakcyjnia portfolio produktów. Uzyskanie pełnych mocy produkcyjnych - przewidziane na 2012 rok - zwiększy dotychczasowe możliwości wytwórcze spółki aż czterokrotnie. Będzie miało to istotny wpływ na wyniki finansowe Centrum Klima w kolejnych latach.

"Inwestujemy w najwyższej klasy urządzenia, wiodących światowych producentów. Nasze wymagania są bardzo wysokie, co bezpośrednio wpływa na jakość oferowanych przez nas produktów. Wprowadzanie do oferty nowych wyrobów - przeznaczonych głównie na eksport - jest zgodne z naszą strategią uniezależniania się od zewnętrznych dostawców i podnoszenia wydajności naszej produkcji, zarówno pod względem jakości, jak i marżowości. Sprzedaż zagraniczna Centrum Klima przekracza obecnie 27% przychodów. Naszym celem jest zwiększenie udziału eksportu nawet do 45%, dlatego intensywnie rozwijamy technologię i skalę naszej produkcji" - mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrum Klima posiada obecnie jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie, przeznaczony do produkcji systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Spółka korzysta z maszyn renomowanych producentów, takich jak Spiro czy Omera. Nowe maszyny są przeznaczone do produkcji kolan wentylacyjnych (Spiro) oraz do zakładania uszczelek na elementy instalacji wentylacyjnej (Omera). Większość wyrobów z tej linii produkcyjnej trafia na eksport.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CENTKLIMA 0,00% 14,38 2012-07-26 11:56:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.