Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  28,50 zł , zmiana od tamtej pory: -13,33%

3% marży zysku netto ?

Zgłoś do moderatora
Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego spółka działająca w branży medialnej generuje marżę zysku netto jak w handlu hurtowym ?

2019: 2 916k / 90 429k = 3,2%
2020: 2 920k / 91 154k = 3,2%
1Q2021: 154k / 20 151k = 0,8%

W segmencie, w którym działają, spodziewałbym się wyższych marż, przecież przy 90 milionach przychodów rocznie powinni mieć co najmniej 9 mln zysku netto.
Niestety moja teoria jest taka, że wg spółki, lepiej jest dać zarobić znajomym królika, niż wygenerować zysk dla spółki. Przykład, Tomek Bagiński dostaje lukratywne kontrakty od Netflixa, za to że spółka w zasadzie za nic oddała prawa do ekranizacji wiedźmina. I analogicznie przy innych kontraktach, w spółce zostają grosze. I tak od lat w latach 2014-2016 marża zysku netto wynosiła 1%-2%, potem mieliśmy dwa lata straty netto. Może jak w końcu do akcjonariatu wejdą jakieś fundusze to przypilnują interesu spółki, a nie interesu znajomych królika.
Chyba że uznamy że 3% marża netto w segmencie, w którym działają to norma ? albo inaczej można wytłumaczyć tą żenująca marżę zysku netto ?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PLATIGE -1,20% 24,70 2021-09-27 16:32:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.