• ruchy kursu Autor: ~39piotr [83.151.39.*]
    Czyli cóż? Zmiana trendu z bocznego na spadkowy i lecimy na 150/160?

  • Re: ruchy kursu Autor: ~gate [79.189.66.*]
    Po czym wnosisz?
  • Re: ruchy kursu Autor: ~39piotr [83.151.39.*]
    Wnoszę po analizie wykresu kursu i szacunkach przychody/koszty. Na wykresie widać trójkąt, z którego chyba wyjdzie kurs dołem - na górę już nie widzę szans, zbyt duża podaż wisi powyżej 200 zł. Spójrz na przychody - 2-3 kwartał 2020 obracają się lekko powyżej 3,8 mln. Ostatni kwartał bez żadnego info o nowym kontrakcie, czyli bazować można od strony przychodów na istniejących kontraktach abonamentowych. Jeśli poczytasz raporty i komunikaty spółki to większość podpisanych umów w ub roku to były sprzedaże jednorazowe. Tych brak w bieżącym kwartale (Ikw21). Rosną zaś znacząco koszty stałe (TKW). Sądząc po ostatnich angażach będą to już okolice 6 mln zł kwartalnie. Po 1 kw21 strata, jak szacuję, będzie na poziomie 3-3,2 mln, prawie 2 razy wyższa, niż w 3 kwartale 20. Ot i dlatego...
  • Re: ruchy kursu Autor: ~Siwaka [212.14.51.*]
    Poczekaj na raport. Już byłą tutaj na forum dyskusja, że nie ma obowiązku informowania o nowych umowach. Zresztą proces ich zawierania jest długotrwały a wbrew temu co napisałeś to nie są jednorazowe transakcje tylko umowy oparte o stałą współpracę i opłaty z tym związane.

    Jest tak mała płynność, że z łatwością możliwe jest wybicie w obie strony. Ruch na poziomie 1000 - 5000 akcji to jest nic nieznaczące przemieszczanie w trendzie bocznym.
  • Re: ruchy kursu Autor: noubeque [5.184.35.*]
    Analitycy DM BOŚ twierdzą coś przeciwnego
    "Na listę długich pozycji wprowadzamy: DataWalk (ze względu na oczekiwany silny wzrost przychodów w IV kw. 2020 i I kw. 2021),"
  • Re: ruchy kursu Autor: ~zen [185.136.135.*]
    W SANTANDERZE BYŁA ANALIZA Z WYBICIEM GÓRA WZROST 100%
    W TYM TYGODNIU
  • Re: ruchy kursu Autor: ~39piotr [83.151.39.*]
    W tym tygodniu była analiza, czy wybicie +100% w tym tygodniu miało być?
  • Re: ruchy kursu Autor: ~Tic [185.48.129.*]
    Pomyśl, zamiast zadawać takie pytania. Który analityk zrobi Ci analizę spółki i określi kurs w perspektywie tygodnia? Od kiedy ty na giełdzie jesteś.
  • Re: ruchy kursu Autor: ~zen [185.136.135.*]
    Wybicie górą ale nie w tydzień 100% tylko zasięg
  • Re: ruchy kursu Autor: ~Siwaka [5.172.232.*]
    Tu akurat Ameryki nie odkrył :) jak z tej konsolidacji jaką mamy pójdzie wybicie górą to 100% będzie spokojnie w zasięgu w perspektywie ruchu. Poprzedni wzrost trwał z małymi korektami 9 tygodni. Technika wskazuje, że to wybicie (o ile mam nadzieję nastąpi) będzie "ostatnim" w cyklu fal. No chyba że faktycznie Spółka osiągnie w USA taki sukces, że ustawi się kolejka chętnych (za 1+ mlnd USD). to wtedy sky is the limit.

    Obawiam się że to jednak trochę jak z transferami z polskiej ekstraklasy. Wyżej ..... nie podskoczysz i w przypadku sukcesu skończy się na tym 1 mld USD.
  • Re: ruchy kursu Autor: ~Jak [37.248.212.*]
    To wybicie to chyba nie po takich wynikach :/
  • Re: ruchy kursu Autor: ~Anonim [91.236.137.*]
    Wyniki bardzo dobre patrząc na dynamikę wzrostu przychodów (szczególnie w 4Q), a więc w czym problem? Nie nudzi wam się naganianie na spadki? Przed nami bardzo dobre kilka lat.
  • Re: ruchy kursu Autor: ~Prawda [89.64.9.*]
    Za kilka lat tu będzie rakieta, to prawda. Szkoda, że dzisiaj ludzie będą uciekać. Cierpliwi zarobią.
  • Re: ruchy kursu Autor: ~Renton [79.189.66.*]
    A niby czemu mają uciekać? Kurs jest w konsolidacji między 180 a 210 zł od sierpnia zeszłego roku. W międzyczasie, we wrześniu poinformowali, że mają zakontraktowane na cały rok 2020 ponad 15 mln przychodów i ten wynik "dowieźli" o czym jedynie wczoraj zakomunikowali. Skoro te wyniki są dla kogoś rozczarowujące to niech zada sobie pytanie po co kupował te akcje, jesli już we wrześniu wiedział z czym ma do czynienia.
  • Re: ruchy kursu Autor: ~zno [89.217.162.*]
    oj tam, oj tam. panowie se myslom " sklecimy pare wontplewosci" i a noz ktos da sie po taniosci zalapac na papier. niegrzeczni chlopacy, oj niegrzeczni. gdy sie mama dowie..
  • Re: ruchy kursu Autor: noubeque [37.47.42.*]
    Zen a masz tę analizę Santandera? Mógłbyś wrzucić jakiś zarys, główne punkty albo jak się da to całość
  • Re: ruchy kursu Autor: ~zen [185.136.135.*]
    nobeuqe nie wkleje bo to materiały zastrzeżone podpowiem wykres 2 letni dolna krecha start marzec 2020 od 35zł do teraz gdzie dochodzi 200 sesyjna wczoraj testowana a górna od pazdziernika 2019 na około 60 zł górną linie pociagnij równolegle z dolną to zobaczysz gdzie dojedzie
  • Re: ruchy kursu Autor: ~jonny [81.168.186.*]
    i gdzie Wam doszło?
  • Re: ruchy kursu Autor: ~39piotr [83.151.39.*]
    I cóż, wydaje się, że miałem rację. Wczoraj wykres kursu przebił linię trendu wzrostowego (linia prowadzona na dołkach z dni: 28.01, 26.02, 31.03, 13.04). Teraz testujemy wsparcie na poziomie 180 zł i chyba lecimy na 150.
  • Re: ruchy kursu Autor: ~Tic [185.48.129.*]
    Wziąłeś sobie do analizy wygodny dla ciebie zakres wykresu - 3 miesiące. Litości... Na takim zakresie i przy takich obrotach na tej spółce nic, ale to absolutnie nic, nie mówi. Tu należy brać po uwagę zakres co najmniej od lipca. BTW to w końcu testujemy to wsparcie czy już zdecydowałeś że lecimy na 150? Pytanie retoryczne, nie kompromituj się już wiecej
  • Re: ruchy kursu Autor: ~noubeque [37.47.42.*]
    Dzięki zen. Myślałem że to analiza fundamentalna. Techniczną to sam sobie zrobię
[x]
DATAWALK 0,71% 112,80 2026-06-26 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.