Wnoszę po analizie wykresu kursu i szacunkach przychody/koszty. Na wykresie widać trójkąt, z którego chyba wyjdzie kurs dołem - na górę już nie widzę szans, zbyt duża podaż wisi powyżej 200 zł. Spójrz na przychody - 2-3 kwartał 2020 obracają się lekko powyżej 3,8 mln. Ostatni kwartał bez żadnego info o nowym kontrakcie, czyli bazować można od strony przychodów na istniejących kontraktach abonamentowych. Jeśli poczytasz raporty i komunikaty spółki to większość podpisanych umów w ub roku to były sprzedaże jednorazowe. Tych brak w bieżącym kwartale (Ikw21). Rosną zaś znacząco koszty stałe (TKW). Sądząc po ostatnich angażach będą to już okolice 6 mln zł kwartalnie. Po 1 kw21 strata, jak szacuję, będzie na poziomie 3-3,2 mln, prawie 2 razy wyższa, niż w 3 kwartale 20. Ot i dlatego...
Poczekaj na raport. Już byłą tutaj na forum dyskusja, że nie ma obowiązku informowania o nowych umowach. Zresztą proces ich zawierania jest długotrwały a wbrew temu co napisałeś to nie są jednorazowe transakcje tylko umowy oparte o stałą współpracę i opłaty z tym związane.
Jest tak mała płynność, że z łatwością możliwe jest wybicie w obie strony. Ruch na poziomie 1000 - 5000 akcji to jest nic nieznaczące przemieszczanie w trendzie bocznym.
Analitycy DM BOŚ twierdzą coś przeciwnego "Na listę długich pozycji wprowadzamy: DataWalk (ze względu na oczekiwany silny wzrost przychodów w IV kw. 2020 i I kw. 2021),"
Tu akurat Ameryki nie odkrył :) jak z tej konsolidacji jaką mamy pójdzie wybicie górą to 100% będzie spokojnie w zasięgu w perspektywie ruchu. Poprzedni wzrost trwał z małymi korektami 9 tygodni. Technika wskazuje, że to wybicie (o ile mam nadzieję nastąpi) będzie "ostatnim" w cyklu fal. No chyba że faktycznie Spółka osiągnie w USA taki sukces, że ustawi się kolejka chętnych (za 1+ mlnd USD). to wtedy sky is the limit.
Obawiam się że to jednak trochę jak z transferami z polskiej ekstraklasy. Wyżej ..... nie podskoczysz i w przypadku sukcesu skończy się na tym 1 mld USD.
Wyniki bardzo dobre patrząc na dynamikę wzrostu przychodów (szczególnie w 4Q), a więc w czym problem? Nie nudzi wam się naganianie na spadki? Przed nami bardzo dobre kilka lat.
A niby czemu mają uciekać? Kurs jest w konsolidacji między 180 a 210 zł od sierpnia zeszłego roku. W międzyczasie, we wrześniu poinformowali, że mają zakontraktowane na cały rok 2020 ponad 15 mln przychodów i ten wynik "dowieźli" o czym jedynie wczoraj zakomunikowali. Skoro te wyniki są dla kogoś rozczarowujące to niech zada sobie pytanie po co kupował te akcje, jesli już we wrześniu wiedział z czym ma do czynienia.
oj tam, oj tam. panowie se myslom " sklecimy pare wontplewosci" i a noz ktos da sie po taniosci zalapac na papier. niegrzeczni chlopacy, oj niegrzeczni. gdy sie mama dowie..
nobeuqe nie wkleje bo to materiały zastrzeżone podpowiem wykres 2 letni dolna krecha start marzec 2020 od 35zł do teraz gdzie dochodzi 200 sesyjna wczoraj testowana a górna od pazdziernika 2019 na około 60 zł górną linie pociagnij równolegle z dolną to zobaczysz gdzie dojedzie
I cóż, wydaje się, że miałem rację. Wczoraj wykres kursu przebił linię trendu wzrostowego (linia prowadzona na dołkach z dni: 28.01, 26.02, 31.03, 13.04). Teraz testujemy wsparcie na poziomie 180 zł i chyba lecimy na 150.
Wziąłeś sobie do analizy wygodny dla ciebie zakres wykresu - 3 miesiące. Litości... Na takim zakresie i przy takich obrotach na tej spółce nic, ale to absolutnie nic, nie mówi. Tu należy brać po uwagę zakres co najmniej od lipca. BTW to w końcu testujemy to wsparcie czy już zdecydowałeś że lecimy na 150? Pytanie retoryczne, nie kompromituj się już wiecej