Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


PlayStation należy do najchętniej wybieranych konsol na świecie. Wydatki w środowisku firmy Sony można finansować za pomocą doładowań Playstation Store.

PlayStation 4 podbiło serca graczy na całym świecie. Według danych firmy sprzedano ponad 100 milionów urządzeń tej generacji. Ich użytkownicy mogą cieszyć się tysiącami godzin rozrywki na najwyższym poziomie bez potrzeby wychodzenia z domu. Posiadanie samej konsoli to jednak nie wszystko. Aby móc cieszyć się pełnią jej potencjału, konieczne stanie się opłacenie dodatkowych usług oraz – co jasne – zakup interesujących nas tytułów. Mamy przy tym do dyspozycji kilka modeli płatności. Jednym z nich są karty PSN czy doładowania PlayStation, umożliwiające korzystanie ze wszystkich oferowanych rozwiązań bez konieczności dzielenia się z dostawcą swoimi danymi. To także oczywiście znakomity pomysł na prezent dla gracza: dzięki niemu będzie mógł skorzystać z podarunku w taki sposób, jaki uzna za najlepszy dla realizacji swoich gamingowych celów.

Subskrypcja PS4. Jak wygląda doładowanie PlayStation Store? (fot. Simona Supino / FORUM)

PS Plus: gry i nie tylko

Podstawowym rozwiązaniem, pozwalającym rozszerzyć możliwości konsoli, jest skorzystanie z subskrypcji PS4 w postaci PlayStation Plus. Dzięki temu gracz zyskuje przede wszystkim możliwość rozgrywki online w trybie multiplayer. To jednak nie wszystko. Playstation Plus daje również dostęp do dodawanych każdego miesiąca gier, z których możemy korzystać. Pod tym względem działa więc w taki sposób, jak adresowany do użytkowników konsoli Xbox Xbox Live Gold. Dzięki temu zyskujemy więc podwójnie: możemy zarówno grać w trybie online, jak i ogrywać nowe gry bez konieczności ich kupowania. Przy tym ceny subskrypcji PS4 są bardzo atrakcyjne.

Ile kosztuje subskrypcja PS4?

PlayStation Plus jest dostępne w kilku opcjach czasowych:

  • 1 miesiąc: za 37 zł uzyskujemy 30-dniowy dostęp do oferowanych przez PS Plus gier i trybu multiplayer.
  • 3 miesiące: 100 zł wystarczy do wykupienia tej subskrypcji PS4 na kwartał. Dzięki temu oszczędzamy w stosunku do opcji miesięcznej.
  • PS Plus 12 miesięcy: najdłuższa propozycja pozwala najwięcej zaoszczędzić. Wybierając PlayStation Plus 365 zapłacimy 240 zł. Każdy miesiąc nieograniczonej zabawy będzie więc kosztował nas zaledwie 20 zł.

Szukasz środków na zakup konsoli? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 2000 zł

Sposoby opłacenia usługi

Gracze zainteresowani wykupieniem dostępu do subskrypcji PS4 mogą zarówno wykupić go w PS Store, jak i skorzystać z kart PS Plus dostępnych w wielu stacjonarnych i elektronicznych sklepach. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że bez naszej wiedzy środki za automatyczne przedłużenie usługi zostaną pobrane z konta. Podstawową zaletą tego rodzaju płatności jest również bezpieczeństwo: nie dzielimy się z nikim swoimi danymi, nie musimy nawet posiadać rachunku bankowego. Poza tym: w ten sposób możemy również zrobić doskonały prezent zapalonemu graczowi. Przy tym – w zależności od tego, jaki plan czasowy wybierzemy – będziemy mogli również zdecydować, jakie środki przekażemy na ten cel.

Karta PlayStation Store: łatwe doładowanie PSN

Playstation Plus to jednak nie wszystko. Oprócz subskrypcji PS4, umożlwiającej grę online oraz korzystanie z udostępnianych tytułów, konsola oferuje nam zdecydowanie więcej. Dodatkowe opcje ukryte są w PlayStation Network: w tej platformie wykupimy zarówno dostęp do PlayStation Plus, jak i nabędziemy interesujące nas gry w PlayStation Store. Istnieje kilka sposobów zasilenia wirtualnych funduszy:

  • Podpięcie karty kredytowej/karty debetowej. To najbardziej popularna opcja. Wymaga podania dostawcy numeru karty i danych, umożliwiających automatyczne pobieranie płatności. Z tego względu wzbudza obawy części użytkowników. Należy przy tym pamiętać, że jeżeli nie zrezygnujemy z automatycznego odnowienia usług takich jak PlayStation Plus, opłata zostanie ściągnięta z naszego konta.
  • Karta Paysafecard: innym sposobem doładowania PSN jest karta Paysafecard, którą kupimy w blisko 50 000 punktów na terenie całego kraju. Dzięki temu zachowujemy niemal pełną anonimowość, a ze środków korzystamy tak, jak z wirtualnego portfela.
  • Karta Playstation Store lub doładowanie PSN: kolejnym świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z karty PSN. Kupimy ją – podobnie jak Paysafecard – w dziesiątkach tysięcy punktów, w tym także w popularnych sieciach sklepów spożywczych. Dzięki niej doładowanie PSN jest niezwykle proste, a my zyskujemy dostęp do środków przypominający wirtualny portfel: karta PSN zasila konto, umożliwiając dokonywanie zakupów w PS Store. Dzięki temu możemy zarówno wykupić dostęp do PlayStation Plus, jak i kupić interesujące nas gry czy dodatki.

Doładowanie PSN nie tylko na prezent

Korzystanie z kart PSN ma wiele zalet. Przede wszystkim sprawdzi się jako niezwykle uniwersalny prezent dla gracza posiadającego konsolę z logiem Sony. Dzięki karcie PlayStation Store będzie mógł zarówno przedłużyć subskrypcję PS4, z której korzysta, jak i nabyć interesujące go gry albo dodatki i rozszerzenia do tytułów. Z drugiej strony to także świetny sposób regulowania płatności w systemie oferowanym przez japońskiego potentata: wprawdzie jednorazowe wprowadzenie danych karty płatniczej jest najłatwiejsze, ponieważ umożliwia niemal stuprocentową automatyzację płatności, jednak z drugiej strony wiąże się również ze sporym ryzykiem. Po pierwsze, zapomnienie wyłączenia automatycznego przedłużenia subskrypcji PS4 będzie się wiązało z pobraniem funduszy z konta. Po drugie, zagrożenie wycieku danych – choć nikłe – nie jest wcale nieprawdopodobne. Karty PSN, dostępne w wielu sklepach, mogą więc służyć jako prosty i intuicyjny sposób regulowania płatności za niemal wszystkie usługi, z których korzystamy na konsoli.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-22

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.