SMART > Poradniki > Rachunki bankowe > Revolut – wypłata z bankomatu

Revolut – wypłata z bankomatu

Posiadasz konto Revolut i zastanawiasz się, jak wypłacić pieniądze z bankomatu? Jeśli tak, to ten poradnik jest dedykowany właśnie Tobie! Opowiadam w nim, jak krok po kroku wypłacić środki z konta Revolut, gdzie to zrobić i ile to będzie kosztowało!

Revolut – wypłata z bankomatu
Spis treści
więcej Ikona strzałki

Revolut to bardzo popularne rozwiązanie szczególnie wśród osób, które często podróżują za granicę. Obecnie korzysta z niego już dwa miliony Polaków, a grono to systematycznie się powiększa. Dlaczego Revolut zjednał sobie tak wielu fanów? Użytkownicy doceniają go przede wszystkim za korzystne kursy wymiany walut w aplikacji, elastyczność i wielozadaniowość. Dzisiejszy artykuł poświęcam zagadnieniu wypłaty środków z konta Revolut za pośrednictwem bankomatu. Zapraszam do lektury!

Reklama

W jaki sposób przebiega wypłata gotówki z konta Revolut?

Istnieją trzy podstawowe sposoby na wypłacenie środków z konta Revolut:

 1. przelew – Revolut umożliwia dokonanie przelewu w każdej walucie, ale jedynie przy złotówkach i euro można zrobić to całkowicie bezpłatnie; za przelewy w pozostałych walutach zostaną naliczone dodatkowe opłaty tytułem kosztu transferu środków pieniężnych w typie SWIFT; czas oczekiwania na przelew jest uzależniony od rodzaju waluty;

 2. wypłata na kartę debetową lub kredytową – w ten sposób można natychmiast zasilić kartę wydaną do konta; taka operacja jest płatna, a jej koszt wynosi 0,7% wartości transakcji niezależnie od waluty;

 3. wypłata w bankomacie – w tym przypadku korzystamy z wielowalutowej karty fizycznej lub wirtualnej.

Jak wypłacić gotówkę w bankomacie z karty Revolut?

Revolut oferuje karty fizyczne oraz wirtualne. Obydwie pozwalają na dokonanie wypłaty środków z bankomatu, ale należy pamiętać, że w przypadku kart wirtualnych trzeba wybrać bankomaty, które posiadają czytnik takich kart.

Środki można wypłacić z każdego bankomatu w Polsce i zagranicą, który obsługuje karty Visa lub Mastercard. W większości jednak operacja ta będzie płatną. Opłatę pobierze operator bankomatu.

Jeśli bankomat poprosi o wybranie rodzaju konta, należy wskazać opcję konta rozliczeniowego (checking) lub oszczędnościowego (savings). Na ekranie bankomatu może pojawić się również zapytanie o transakcję z przeliczeniem walutowym (with conversion) lub bez takiego przeliczenia (without conversion). W takim wypadku należy wybrać opcję bez przeliczenia. Spowoduje to obciążenie konta w walucie lokalnej kraju aktualnego pobytu, co pozwoli uniknąć często niekorzystnego kursu wymiany walut stosowanego przez operatorów bankomatów.

Pamiętaj, że nie ma możliwości, aby wypłacić środki z bankomatu przy pomocy kart wirtualnych dodanych do Google lub Apple Pay.

Limity oraz koszt wypłaty gotówki z bankomatów w Revolut

Dobowy limit wypłat gotówki z konta Revolut w bankomatach to 3 tysiące GBP lub ich równowartość w innych walutach.

Revolut nie pobiera opłat za wypłatę w wysokości nieprzekraczającej tak zwanego limitu uzasadnionego wykorzystania. Każda kwota wypłacona powyżej tego limitu będzie powodowała obciążenie konta w wysokości 2% wartości dokonywanej transakcji lub 5 złotych.

Revolut wprowadził pięć rodzajów limitów uzasadnionego wykorzystania:

 1. Standard – 800 złotych lub pięć wypłat (to, co nastąpi wcześniej);

 2. Plus – 800 złotych;

 3. Premium – 1 600 złotych;

 4. Metal – 3 000 złotych;

 5. Ultra – 7 500 złotych.

Limity odnawiają się co miesiąc. Za dzień odnowienia limitu przyjmuje się miesięcznicę utworzenia konta lub zmiany planu na płatny.

Pamiętaj jednak, że 2% to prowizja dla Revoluta. Operatorzy poszczególnych bankomatów mogą stosować dodatkowo własne prowizje za wypłaty oraz własne kursy wymiany walut.

Opłaty za wymianę walut w Revolucie

Revolut wysokości opłat za wymianę walut uzależnił od dnia, godziny i stosowanego planu cenowego. Tutaj również obowiązują wskazane w powyższej części tekstu limity uzasadnionego wykorzystania.

Wymiana walut będzie dla Ciebie zupełnie bezpłatna, jeśli dokonasz jej w tygodniu i zmieścisz się w przysługującym Ci limicie uzasadnionego wykorzystania lub jeśli posiadasz konto Premium lub wyższe. Dla Revoluta tydzień rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 18:00 czasu nowojorskiego i kończy w piątek o godzinie 17:00 czasu nowojorskiego).

W weekendy Revolut pobierze opłatę za wymianę walut w kwocie odpowiadającej 1% kwoty transakcji, jeśli zmieścisz się w przysługującym Ci limicie uzasadnionego wykorzystania lub jeśli posiadasz konto Premium lub wyższe. Opłata to jest pobierana w równej wysokości, niezależnie od zastosowanego planu. Zgodnie z regulaminem Revoluta weekend zaczyna się w piątek o 17:00 czasu nowojorskiego i kończy w niedzielę o godzinie 18:00 czasu nowojorskiego).

Jeśli przekroczysz limit uzasadnionego wykorzystania, to Revolut pobierze od Ciebie dodatkową opłatę. Jej wysokość będzie równa 1% wartości dokonywanej transakcji w przypadku planów Standard i 0,5% w przypadku planów Plus.

Reklama

Wypłata z bankomatu środków zgromadzonych na koncie Revolut – podsumowanie

 1. Revolut oferuje karty fizyczne oraz wirtualne. Obydwie pozwalają na dokonanie wypłaty środków z bankomatu.

 2. Środki można wypłacić z każdego bankomatu w Polsce i zagranicą, który obsługuje karty Visa lub Mastercard.

 3. Nie ma możliwości, aby wypłacić środki z bankomatu przy pomocy kart wirtualnych dodanych do Google lub Apple Pay.

 4. Darmowe wypłaty z Revoluta (w ramach określonych limitów) obowiązują w bankomatach Euronet, Planet Cash oraz Pekao S.A.

 5. Dobowy limit wypłat gotówki z konta Revolut w bankomatach to 3 tysiące GBP lub ich równowartość w innych walutach.

 6. Za wypłatę gotówki powyżej limitu, użytkownik będzie musiał zapłacić prowizję.

 7. Wymiana walut będzie dla Ciebie zupełnie bezpłatna, jeśli dokonasz jej w tygodniu i zmieścisz się w przysługującym Ci limicie uzasadnionego wykorzystania lub jeśli posiadasz konto Premium lub wyższe.

 8. W weekendy Revolut pobierze opłatę za wymianę walut w kwocie odpowiadającej 1% kwoty transakcji, jeśli zmieścisz się w przysługującym Ci limicie uzasadnionego wykorzystania lub jeśli posiadasz konto Premium lub wyższe.

Revolut

Revolut daje możliwość wypłaty gotówki z każdego bankomatu w kraju lub zagranicą, który obsługuje karty Visa lub Mastercard. Jeśli bankomat w Polsce przystosowany jest do wypłat środków w euro, to za pomocą karty Revolut można dokonać takiej wypłaty. Euro znajdują się najczęściej w bankomatach Euronet.

W Polsce można wypłacić gotówkę z Revoluta bezpłatnie (do określonego limitu) w ponad 1 500 bankomatach należących do: Euronet, Planet Cash i Banku Pekao S.A.

Prowizje pobierane są za przekroczenie obowiązujących limitów darmowych transakcji.

Dobowy limit wypłat gotówki z konta Revolut w bankomatach to 3 tysiące GBP lub ich równowartość w innych walutach.

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.
Rafał
16.11.2023
W Niemczech w Sparkasse wypłaty są bezpłatne
Justyna Redzik
Redaktor
Panie Rafale, to bardzo cenna informacja. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)
Rafał
16.11.2023
W jaki sposób wpłacić pieniądze na revolut za pomocą wpłatomatow?
Justyna Redzik
Redaktor
Panie Rafale, obecnie nie ma takiej możliwości.
Kc
16.11.2023
Jeden kruczek, darmowa wypłata w bankomacie za granicą po stronie revolut. Szach mat. Bankomaty za granicą mają swoją prowizje za wypłatę z bankomatu widząc zagraniczną kartę typu revolut więc nie jest za darmo w żadnym bankomacie koszt to około 5€ w górę.
Justyna Redzik
Redaktor
Dzień dobry, w tekście nie zostało napisane, że wypłaty z zagranicznych bankomatów są bezpłatne. Napisałam natomiast, że: "Środki można wypłacić z każdego bankomatu w Polsce i zagranicą, który obsługuje karty Visa lub Mastercard. W większości jednak operacja ta będzie płatną. Opłatę pobierze operator bankomatu".
Nat
16.11.2023
Skąd informacja ze wypłaty w euronet są bezpłatne? Ja spotkałam się z prawie 20zl prowizja bankomatu
Justyna Redzik
Redaktor
Dzień dobry, zgodnie z treścią wpisu na sepapolska.pl z dnia 03-11-2023 wypłaty z bankomatów Euronet są bezpłatne.

Poradniki