Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Jeszcze jakiś czas temu, by móc wziąć kredyt lub pożyczkę, trzeba było udać się do oddziału banku i przygotować na długą wizytę. Na chętnych czekały rozmowy z agentami, niekończące się formalności i oczekiwanie na rozpatrzenie decyzji. Od pewnego czasu można tego uniknąć, wybierając pożyczkę przez internet. Co ciekawe, taką ofertę mają nie tylko firmy pożyczkowe, ale również banki.

Nieplanowane wydatki mogą dopaść każdego z nas. Budżet domowy wymaga “podreperowania”, a my musimy szukać szybkiego i opłacalnego rozwiązania. Wówczas dobrym pomysłem okazują się szybkie pożyczki przez Internet na konto. Zwolennicy takiego wyjścia doceniają w nich głównie dyskrecję, jasne reguły i minimalne formalności. 

Pożyczka przez Internet na konto - zalety pożyczki online na konto (YAY Foto)

Pożyczka online na konto - gdzie się o nią ubiegać?

Świat zmienia się w zawrotnym tempie, nic więc dziwnego, że nadeszła era usług dostępnych “online”. Obietnica otrzymania pożyczki w 15 minut i to bez wychodzenia z domu to dość silny argument, który przemawia za skorzystaniem z tego typu oferty. Wniosek o pożyczkę przez internet można złożyć zarówno w firmie pożyczkowej, jak i w niektórych bankach.

Pożyczka na konto w firmie pozabankowej

Pożyczka na konto osobiste to podstawowy produkt oferowany przez firmy pozabankowe. Zdecydowana większość z nich nie posiada oddziałów i swoją działalność prowadzi w internecie. Ma to wpływ zarówno na metodę złożenia wniosku, jak i sposób przekazania pożyczki. W ich przypadku pożyczka przez internet na konto polega na wypełnieniu formularza informacyjnego, który oprócz danych osobowych, może zawierać pytania bardziej osobiste, odnoszące się do uzyskiwanych dochodów, sytuacji finansowej bądź osób, które są na naszym utrzymaniu. Nie mniej istotne dla firmy są dane kontaktowe takie jak adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. To właśnie w ten sposób będzie się ona kontaktowała z klientem, jak już podejmie decyzję w sprawie przyznania pożyczki - czy to pozytywną, czy negatywną. 

Wiele instytucji pozabankowych nie wymaga od klientów żadnych zaświadczeń ani przesyłania dodatkowych dokumentów. Weryfikacja odbywa się jedynie na podstawie dowodu osobistego, a wypełniony wniosek rozpatrywany jest w ciągu kilkunastu minut, by już po krótkim czasie pożyczka online znalazła się na koncie klienta.

Nie oznacza to jednak, że firma udzielająca pożyczki nie sprawdza tożsamości klienta. Mimo tego że firmy pożyczkowe nie zagłębiają się w naszą przeszłość kredytową, o powodzeniu całej transakcji decyduje wiarygodność pożyczkobiorcy, która jest weryfikowana na podstawie przelewu weryfkacyjnego z konta osobistego pożyczkobiorcy. Przelew ten, zazwyczaj w wysokości 1 grosza lub 1 złotego zapobiega ewentualnym oszustwom i wyłudzeniom na dane innego klienta. To właśnie na ten numer konta trafią później pieniądze. Warto pamiętać, że w przypadku pożyczki internetowej w firmie pozabankowej przelew musi zostać zrealizowany z konta indywidualnego. Firma nie bierze pod uwagę przelewów z kont wspólnych. 

Pożyczka przez internet w banku

Coraz większa liczba banków decyduje się również na udzielenie pożyczki bez konieczności udawania się w tym celu do placówki. Pożyczki online w bankach różnią się nieco od tych w firmach pożyczkowych. Zainteresowany tego typu pożyczką klient może być jednak postawiony przed koniecznością spełnienia kilku wymogów. Najczęstrzym jest posiadanie konta osobistego, na które wpływa wynagrodzenie (w ten sposób bank szybko zweryfikuje, czy klient jest w stanie spłacać zobowiązanie czy nie). W takiej sytuacji jest ona dostępna w bankowości internetowej. 

Wybierając pożyczkę przez internet w banku, klient może zwykle pożyczyć mniej niż w przypadku standardowej oferty banku. Zdarza się również, że złożenie wniosku ze strony internetowej banku jest możliwe, ale resztę formalności trzeba będzie dopełnić przez infolinię lub dopiero w oddziale. 

Posiadacze konta osobistego w banku mają jeszcze jedną możliwość, o której niewielu pamięta. To kredyt w rachunku bieżacym, niekiedy nazywany limitem w koncie. Jest on zwykle dostępny dla użytkowników ROR-u, którzy korzystają już z niego przez kilka miesięcy. Klienci, którzy posiadają uruchomiony limit w koncie, mogą wybrać z konta więcej niż w danym momencie posiadają do wysokości udzielonego limitu. Od tej kwoty bank nalicza później odsetki. Spłata kredytu następuje po otrzymaniu na rachunek wpływu. 

Zobacz też: Kredyt na rachunku bieżącym - czym jest i jak go otrzymać?

Zobacz też: Kim jest wierzyciel? Pożyczkobiorca

Szybka pożyczka na konto. Czy tylko na raz?

Krótkoterminowa pożyczka przez internet na konto bankowe cieszy się bardzo dużą popularnością. Owszem możemy z niej skorzystać na wypadek utraty pracy czy choroby, które wiążą się z pewnym kryzysem finansowym w oszczędnościach. Jednak może to być również coś bardziej przyziemnego, jak remont mieszkania, kupno samochodu czy nawet chęć przeżycia zagranicznej podróży. Jakie są jeszcze ich zalety? To m.in.:

  • szybka weryfikacja potencjalnego klienta - nie musimy udawać się do placówki, a pieniądze i tak w ciągu kilkunastu minut trafią na nasze konto. Co więcej, przy zaciąganiu pożyczki na konto bez BIK nie musimy okazywać żadnych dokumentów czy zaświadczenia o zarobkach, z wyjątkiem dowodu osobistego,
  • ekspresowe rozpatrywanie wniosku - brak zbędnej papierologii znanej z placówek bankowych, czasami może uratować nam życie. Choć formularze mogą być rozpatrywane do 2 dni, to i tak okres oczekiwania na gotówkę jest skrócony do minimum i zazwyczaj już po kilku minutach otrzymujemy decyzję dotyczącą przyszłej pożyczki,
  • niewygórowane wymagania wobec pożyczkobiorców - otóż, klientami firm pożyczkowych mogą zostać osoby, które ukończyły 20 lat. Wiele z nich oferuje swoim pożyczkobiorcom pomoc, w sytuacji gdy zobowiązania finansowe utrudniają im uregulowanie innych należności, co dla takich dłużników staje się jedyną  “deską ratunku”,
  • zobowiązania dopasowane do potrzeb i możliwości użytkowników - przy tego typu transakcjach sami decydujemy, jakie zobowiązania najbardziej nam odpowiadają. Oczywiście, nie zawsze uda się uzyskać “wymarzoną” pożyczkę, ale często pożyczkodawca po konsultacji z klientem przedstawia kilka wariantów propozycji,
  • pożyczanie przez Internet jest niezwykle dyskretne i wygodne - wszelkie formalności załatwiamy online w zaciszu własnego domu. W dodatku nikt nie musi wiedzieć, że to właśnie my zostaliśmy klientami firmy pożyczkowej

Zobacz też: Jak sprawdzić BIK za darmo przez internet?

Gdzie znajdę pożyczki bez przelewania grosza?

Pożyczka online na konto. Nie daj się oszukać!

Niestety każdy medal ma dwie strony. Jeśli już zdecydowaliśmy się na pożyczkę przez Internet bez dodatkowych zaświadczeń, musimy być świadomi wielu zagrożeń. Otóż, na rynku finansowym istnieje wiele firm, które tylko przypisują sobie “łatkę” legalnych. Na szczęście, przy odrobinie rozsądku możemy znaleźć ich samodzielnie. Wystarczy, że zweryfikujemy wiarygodność instytucji, sprawdzając ją w bazie KRS, KNF lub ZFP, do których mamy bezpłatny dostęp. Taka szybka weryfikacja zdecydowanie ułatwi nam podjęcie decyzji przy wyborze pożyczkodawcy. 


2020-01-20

RRSO - co to jest i jak obliczyć dla kredytu? Wzór | Poradnik SMART Bankier.pl

Każdy, kto zastanawia się nad wzięciem kredytu czy chwilówki, ma dylemat, co do kosztów zobowiązania. W formularzach informacyjnych pojawia się RRSO – nie każdy jednak wie, co to oznacza, jak wpływa na koszt kredytu.

2019-11-08

Pożyczka przez Internet na konto - zalety pożyczki online na konto

Pożyczka online na konto to szybki i wygodny sposób na “zastrzyk”gotówki. To wybawienie dla osób, które mają problem z płynnością finansową lub chcą spełnić swoje marzenia.

2019-10-01

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?

Pożyczki na raty miesięczne przez internet

Liczba osób, które każdego roku decydują się na zaciągnięcie pożyczki jest wciąż bardzo duża. Nie dziwi zatem fakt, że ilość instytucji finansowych oferujących nam różnorodne produkty finansowe tego rodzaju nieustannie wzrasta. 

Pożyczki na raty dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często potrzebują zastrzyku gotówki, niezbędnego dla rozwoju firmy. A najlepszym rozwiązaniem jest wówczas zaciągnięcie korzystnej pożyczki.

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Osoby ubiegające się o kredyty, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że umowa o pracę jest jednym z podstawowych źródeł dochodów, branych pod uwagę przez banki. Bardzo duże znaczenie ma również forma zatrudnienia osoby, która wnioskuje o pożyczkę.

Ikona informacji
poradniki