Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Obecnie, liczba banków oraz firm pozabankowych, które mogą udzielić pożyczek jest duża. Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć ofertę dostosowaną do swoich potrzeb. Wśród najpopularniejszych produktów finansowych, wymienić pożyczki gotówkowe, które dzielą się na kilka różnych grup, wśród nich jest pożyczka gotówkowa udzielana w domu klienta.

 

Pożyczka gotówkowa w domu klienta

Pożyczka gotówkowa w domu klienta - co to?

Większość z nas korzysta z kont bankowych, które są wygodnym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że możemy nimi swobodnie zarządzać przez internet, podobnie jak zgromadzonymi na nich środkami. Jeśli zatem zaciągamy kredyt, w większości przypadków otrzymane w jego ramach pieniądze są przelewane na nasze konto. Wydaje się to być zupełnie oczywiste dla większości osób, jednak warto pamiętać, że nie każdy klient chce, aby tak się stało.

Pożyczka gotówkowa w domu klienta może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które np,nie posiadają konta bankowego. W takiej sytuacji, konieczne jest skorzystanie z oferty firm pozabankowych, które proponują swoim klientom skorzystanie z innego rozwiązania niż przelew środków na konto. Częstym powodem chęci zaciągnięcia tego typu kredytu, jest także zajęcie konta bankowego klienta przez komornika. Wówczas, każdego typu środki wpływające na konto są automatycznie blokowane i nie możemy z nich skorzystać. W przypadku pożyczki w domu klienta, pieniądze otrzymujemy do ręki, w gotówce, co w tej sytuacji jest dobrym rozwiązaniem.

Czy pożyczka w domu klienta jest dla każdego?

Wielu osobom może się wydawać, że kredyt w banku to najlepsze możliwe rozwiązanie, gdyż możemy liczyć na dobre warunki jego spłaty. Niestety, w przypadku takich instytucji nie każdy ma jednak szansę na uzyskanie pożyczki. Brak stałego źródła dochodu, utrata pracy, posiadanie innych zadłużeń, czy też wcześniejsze problemy z terminowym spłacaniem naszych zobowiązań - wszystko to praktycznie dyskwalifikuje nas w oczach bankierów jako potencjalnych kredytobiorców. W takiej sytuacji jednak, wciąż możemy ubiegać się o pożyczkę gotówkową w domu klienta.

Firmy pozabankowe, które mają w swojej ofercie takie pożyczki, ograniczają swoje wymagania względem klientów do minimum. Nie musimy się zatem przejmować wysokością naszych dochodów, czy też historią poprzednich i bieżących zadłużeń, gdyż nie jest to brane pod uwagę, gdy podejmowana jest decyzja o przyznaniu nam pożyczki. Firmy pozabankowe udzielają pożyczek również osobom zadłużonym oraz bezrobotnym.

Jak dostać pożyczkę gotówkową do domu?

Kiedy znajdziemy firmę oferującą tego typu pożyczki i zdecydujemy się na skorzystanie z jej usług, musimy się z nią skontaktować. W większości przypadków możemy to zrobić poprzez jej stronę internetową, na której należy wypełnić odpowiedni wniosek o przyznanie nam takiego wsparcia finansowego. To, co znajdzie się w takim formularzu zależy już wyłącznie od samej firmy, która go stworzyła. Czasem zawiera on większą liczbę punktów do wypełnienia, w których musimy podać nasze dane, numer PESEL, oraz informacje na temat naszej aktualnej sytuacji finansowej albo zawodowej. Ale część firm prosi swoich klientów jedynie o imię i nazwisko oraz numer telefonu, pod który zadzwoni do nas konsultant.

W czasie takiej rozmowy telefonicznej, możemy ustalić wszystkie szczegóły dotyczące pożyczki oraz zapytać o warunki jej udzielenia, czy wszystkie związane z nią opłaty. Wówczas, ustalany jest również termin zwrotu pożyczki, lub poszczególnych jej rat, w zależności od tego, jaki produkt finansowy wybraliśmy. Następnie, umawiamy się na podpisanie umowy pożyczkowej w wyznaczonym miejscu. Pracownik firmy pozabankowej może przyjść do naszego domu lub też jeśli nie chcemy by tak się stało, możemy się umówić z nim w innym, bardziej neutralnym miejscu.

Podczas takiego spotkania podpisujemy umowę i otrzymujemy pieniądze w gotówce. Po zwrot lub ratę pożyczki również stawi się pracownik firmy pożyczkowej, który osobiście odbierze od nas pieniądze w ustalonym terminie.

Jak wybierać oferty takich pożyczek?

Wiele firm pozabankowych oferuje swoim klientom pożyczki gotówkowe w domu klienta. Powinniśmy zatem skrupulatnie przejrzeć każdą z ofert, przeanalizować jej warunki oraz przekalkulować koszty z nią związane. Sprawdzając propozycje każdej z firm sprawdźmy o jaką maksymalną kwotę pożyczki możemy się starać oraz ile wynosi okres jej spłaty. Zapoznajmy się również z tabelami wszystkich możliwych opłat oraz z RRSO, czyli z całkowitym kosztem pożyczki w ujęciu procentowym. Pamiętajmy także, że większość firm stosuje dodatkowe dopłaty za usługę udzielenia pożyczki do domu klienta. Oprócz tego, koniecznie dowiedzmy się jakie konsekwencje możemy ponieść za nieterminową spłatę takiego zadłużenia.

W podjęciu decyzji, może nam również po raz kolejny pomóc internet. Przydatna w celu odnalezienia odpowiedniego produktu finansowego, będzie porównywarka, za pomocą której sprawdzimy wiele ofert w jednym miejscu. Dzięki niej, szybko i sprawnie porównamy propozycje różnych firm i przekonamy się, która z nich będzie dla nas najbardziej korzystna. Pamiętajmy jednak, że takie porównanie nie zwalniaja nas z obowiązku dokładnego czytania umów, jakie zawieramy z firmami pożyczkowymi.


2020-03-27

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych - jak dostać? Gdzie szukać?

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych pozwalają pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych na 10 lat. Udzielają ich tylko niektórzy pożyczkodawcy.

2020-03-02

Wierzyciel - kim jest? Wierzyciel hipoteczny, osobisty, alimentacyjny

Wierzyciel to osoba, która ma prawo do formułowania żądania spełnienia świadczenia od innej osoby. Jeśli twój status to wierzyciel osobisty, wierzyciel hipoteczny, wierzyciel alimentacyjny, sprawdź jakie przysługują Ci prawa.

2020-02-25

Konsolidacja - co to jest? Kredytu, długów, chwilówek?

Konsolidacja kredytów i chwilówek to temat dosyć skomplikowany. Najpierw odnieśmy się do samego pojęcia konsolidacji kredytu.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Jak spłacić chwilówki - sprawdzone sposoby na spłatę długów

Warto dowiedzieć się w jaki sposób można poradzić sobie z problemem, jakim jest spłata takich szybki i łatwych pożyczek.

Raty 0 - czym charakteryzuje się pożyczka z ratami 0 procent?

Raty 0 procent dostępne są w ofertach zakupów ratalnych i promocyjnych chwilówek. Żeby mieć prawdziwe raty 0 procent, należy dokładnie czytać umowę.

Ikona informacji
poradniki