Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Pożyczki gotówkowe mogą przybierać różne formy. Szybkie pożyczki możemy zaciągać w banku i w firmach pożyczkowych. Niektóre podmioty udzielają nawet pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń – wystarczy wtedy dowód lub oświadczenie.

Pożyczka gotówkowa jest definiowana przez art. 720 kodeksu cywilnego: „Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości. W przypadku pożyczki o wartości powyżej 1000 złotych, umowa powinna być zawarta w formie pisemnej (dla celów dowodowych).”

Pożyczka gotówkowa – na czym polega? Jak wziąć pożyczkę? (NBP)

Jak wziąć pożyczkę w banku?

Ze względu na kwotę, właśnie taką formę przyjmują pożyczki gotówkowe zaciągane w bankach i firmach pożyczkowych. W banku procedura może być jednak nieco bardziej sformalizowana. Przede wszystkim klient chcący zaciągnąć pożyczkę gotówkową zostaje poddany ocenie zdolności kredytowej – bank sprawdza na podstawie jego wpływów i kosztów życia oraz historii kredytowej, jak sprawnie będzie zdolny spłacać kolejne raty kredytu w terminie.

Jak wziąć pożyczkę w banku? Podstawową formą zaciągania pożyczki bankowej jest wizyta w oddziale i rozmowa z doradcą bankowym – on przedstawi wszystkie warunki cenowe oferty i uruchomi procedurę kredytową.

Dziś można jednak wziąć pożyczkę przez internet. Bankowe pożyczki gotówkowe online dostępne są na mniejsze kwoty i krótsze terminy – ze względu na uproszczony proces banki nie umożliwiają zaciągania dużych kwot zdalnie. Wystarczy wypełnić formularz lub wniosek na stronie banku lub w bankowości internetowej, a bank przeleje środki pochodzące z uruchomionej pożyczki gotówkowej w wyznaczonym terminie. Pośrednią formą wzięcia pożyczki w banku jest wypełnienie formularza, po którym bank skontaktuje się z klientem telefonicznie lub wyśle kurierem gotową umowę pożyczki gotówkowej.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń

Szukając pożyczki gotówkowej na niższą kwotę w banku można natrafić na oferty pożyczki bez zaświadczeń. Czym jest pożyczka gotówkowa na dowód? Pożyczkobiorca nie musi w takim przypadku przedkładać bankowi zaświadczeń o zatrudnieniu lub zaświadczeń od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach. W zamian składa się oświadczenie o zarobkach i miejscu pracy.

Szybką gotówkę bez zaświadczeń można uzyskać także w firmach oferujących pozabankowe pożyczki gotówkowe. Procedura jest tam zazwyczaj znacznie prostsza i szybsza, ponieważ oferty dotyczą znacznie niższych kwot i okresów spłaty. Na Bankier.pl na bieżąco można śledzić najtańsze oferty najtańszych pożyczek gotówkowych w rankingu pożyczek gotówkowych.

Zobacz też: Kalkulator pożyczek gotówkowych

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-02-19

Kredyt konsolidacyjny – jakie rodzaje zadłużenia można połączyć w jeden kredyt?

Nie w każdym banku uda się zaciągnąć kredyt konsolidacyjnych na spłatę dowolnego rodzaju zadłużenia. Szczególnie uważnie trzeba prześwietlać oferty banków pod kątem konsolidacji pożyczek spoza sektora bankowego – nie każdy będzie chciał je uwzględnić.

2019-02-05

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Dlatego warto dobrze przeanalizować oferty bankowe, żeby jak najlepiej ulżyć swojemu portfelowi każdego kolejnego miesiąca.

2018-11-17

Pożyczka i kredyt 0 procent - czy to możliwe? Oferty

„Pierwsza pożyczka za darmo”, „raty 0 procent” czy „oddasz tyle ile pożyczysz” – to tylko niektóre hasła mające za zadanie zachęcić klienta do zaciągnięcia kredytu czy pożyczki. Warto jednak przed nabyciem zobowiązania sprawdzić jak działa oraz czego się wystrzegać przy tego typie umów.

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

Leasing czy kredyt - czym różni się leasing od kredytu?

Wybór pomiędzy leasingiem a kredytem jest kwestią subiektywną. Jak porównać? Co jest tańsze? Sprawdzamy podstawowe różnice między kredytem a leasingiem.

Hipoteka przymusowa - czym jest? Jak wykreślić? Przedawnienie

Hipoteka przymusowa ma status dopuszczalnej formy zabezpieczenia wierzytelności stwierdzonej tytułem wykonawczym. Hipoteka przymusowa może zostać ustanowiona bez zgody właściciela danej nieruchomości w różny sposób. Sprawdź, w jaki sposób może zostać ustanowiona na Twojej nieruchomości hipoteka przymusowa, a jakie ma to skutki prawne.

Ikona informacji
poradniki