Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Pożyczki gotówkowe mogą przybierać różne formy. Szybkie pożyczki możemy zaciągać w banku i w firmach pożyczkowych. Niektóre podmioty udzielają nawet pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń – wystarczy wtedy dowód lub oświadczenie.

Pożyczka gotówkowa jest definiowana przez art. 720 kodeksu cywilnego: „Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości. W przypadku pożyczki o wartości powyżej 1000 złotych, umowa powinna być zawarta w formie pisemnej (dla celów dowodowych).”

Pożyczka gotówkowa – na czym polega? Jak wziąć pożyczkę? (NBP)

Jak wziąć pożyczkę w banku?

Ze względu na kwotę, właśnie taką formę przyjmują pożyczki gotówkowe zaciągane w bankach i firmach pożyczkowych. W banku procedura może być jednak nieco bardziej sformalizowana. Przede wszystkim klient chcący zaciągnąć pożyczkę gotówkową zostaje poddany ocenie zdolności kredytowej – bank sprawdza na podstawie jego wpływów i kosztów życia oraz historii kredytowej, jak sprawnie będzie zdolny spłacać kolejne raty kredytu w terminie.

Jak wziąć pożyczkę w banku? Podstawową formą zaciągania pożyczki bankowej jest wizyta w oddziale i rozmowa z doradcą bankowym – on przedstawi wszystkie warunki cenowe oferty i uruchomi procedurę kredytową.

Dziś można jednak wziąć pożyczkę przez internet. Bankowe pożyczki gotówkowe online dostępne są na mniejsze kwoty i krótsze terminy – ze względu na uproszczony proces banki nie umożliwiają zaciągania dużych kwot zdalnie. Wystarczy wypełnić formularz lub wniosek na stronie banku lub w bankowości internetowej, a bank przeleje środki pochodzące z uruchomionej pożyczki gotówkowej w wyznaczonym terminie. Pośrednią formą wzięcia pożyczki w banku jest wypełnienie formularza, po którym bank skontaktuje się z klientem telefonicznie lub wyśle kurierem gotową umowę pożyczki gotówkowej.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń

Szukając pożyczki gotówkowej na niższą kwotę w banku można natrafić na oferty pożyczki bez zaświadczeń. Czym jest pożyczka gotówkowa na dowód? Pożyczkobiorca nie musi w takim przypadku przedkładać bankowi zaświadczeń o zatrudnieniu lub zaświadczeń od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach. W zamian składa się oświadczenie o zarobkach i miejscu pracy.

Szybką gotówkę bez zaświadczeń można uzyskać także w firmach oferujących pozabankowe pożyczki gotówkowe. Procedura jest tam zazwyczaj znacznie prostsza i szybsza, ponieważ oferty dotyczą znacznie niższych kwot i okresów spłaty. Na Bankier.pl na bieżąco można śledzić najtańsze oferty najtańszych pożyczek gotówkowych w rankingu pożyczek gotówkowych.

Zobacz też: Kalkulator pożyczek gotówkowych

Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Pożyczka i kredyt 0 procent - czy to możliwe? Oferty

„Pierwsza pożyczka za darmo”, „raty 0 procent” czy „oddasz tyle ile pożyczysz” – to tylko niektóre hasła mające za zadanie zachęcić klienta do zaciągnięcia kredytu czy pożyczki. Warto jednak przed nabyciem zobowiązania sprawdzić jak działa oraz czego się wystrzegać przy tego typie umów.

2018-11-16

Kredyt na oświadczenie - gdzie i jak wziąć kredyt na oświadczenie?

Obecnie z kredytu na oświadczenie mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. To forma kredytu z najmniejszą ilością formalności do załatwienia. Kredytobiorca musi jedynie oświadczyć, jakie wpływy miesięczne uzyskuje – bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy i instytucji podatkowych.

2018-11-16

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

Kredyt przez internet na konto – jak wziąć kredyt internetowy?

Minęły czasy, gdy formalności związane z zaciągnięciem kredytu wymagały wizyty w placówce banku albo firmy pożyczkowej. Dziś można otrzymać pieniądze na konto dzięki kredytowi internetowemu. Należy tylko przygotować się na podanie sporej dawki informacji.

Pożyczki społecznościowe – czym są?

Pożyczki społecznościowe udzielane są przez osoby fizyczne, a całość procesu odbywa się online. Pośrednikiem jest internetowa platforma, na której skontaktować się mogą potrzebujący pieniędzy przedsiębiorcy i konsumenci.

Łatwy kredyt - jak łatwo wziąć kredyt? Łatwy kredyt dla firm

Zaciągniecie kredytu kojarzy się z szeregiem procedur i toną dokumentów. Jednak coraz częściej banki wychodząc naprzeciw klientowi upraszczają proces ubiegania się o zobowiązanie – wystarczy wypełnić wniosek online i oczekiwać na kontakt ze strony banku.

Odstąpienie od umowy kredytu – zwrot prowizji, zasady i wzór

Zaciągnięcie kredytu to poważna decyzja, ale czasem już po fakcie orientujemy się, że warunki produktu były niekorzystne lub przeceniliśmy swoje możliwości finansowe. Na szczęście prawo daje nam możliwość rezygnacji ze zobowiązania, a konsekwencje odstąpienia od umowy nie są dotkliwe.

Ikona informacji
poradniki