Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Pożyczki gotówkowe mogą przybierać różne formy. Szybkie pożyczki możemy zaciągać w banku i w firmach pożyczkowych. Niektóre podmioty udzielają nawet pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń – wystarczy wtedy dowód lub oświadczenie.

Pożyczka gotówkowa jest definiowana przez art. 720 kodeksu cywilnego: „Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości. W przypadku pożyczki o wartości powyżej 1000 złotych, umowa powinna być zawarta w formie pisemnej (dla celów dowodowych).”

Pożyczka gotówkowa – na czym polega? Jak wziąć pożyczkę? (NBP)

Jak wziąć pożyczkę w banku?

Ze względu na kwotę, właśnie taką formę przyjmują pożyczki gotówkowe zaciągane w bankach i firmach pożyczkowych. W banku procedura może być jednak nieco bardziej sformalizowana. Przede wszystkim klient chcący zaciągnąć pożyczkę gotówkową zostaje poddany ocenie zdolności kredytowej – bank sprawdza na podstawie jego wpływów i kosztów życia oraz historii kredytowej, jak sprawnie będzie zdolny spłacać kolejne raty kredytu w terminie.

Jak wziąć pożyczkę w banku? Podstawową formą zaciągania pożyczki bankowej jest wizyta w oddziale i rozmowa z doradcą bankowym – on przedstawi wszystkie warunki cenowe oferty i uruchomi procedurę kredytową.

Dziś można jednak wziąć pożyczkę przez internet. Bankowe pożyczki gotówkowe online dostępne są na mniejsze kwoty i krótsze terminy – ze względu na uproszczony proces banki nie umożliwiają zaciągania dużych kwot zdalnie. Wystarczy wypełnić formularz lub wniosek na stronie banku lub w bankowości internetowej, a bank przeleje środki pochodzące z uruchomionej pożyczki gotówkowej w wyznaczonym terminie. Pośrednią formą wzięcia pożyczki w banku jest wypełnienie formularza, po którym bank skontaktuje się z klientem telefonicznie lub wyśle kurierem gotową umowę pożyczki gotówkowej.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń

Szukając pożyczki gotówkowej na niższą kwotę w banku można natrafić na oferty pożyczki bez zaświadczeń. Czym jest pożyczka gotówkowa na dowód? Pożyczkobiorca nie musi w takim przypadku przedkładać bankowi zaświadczeń o zatrudnieniu lub zaświadczeń od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach. W zamian składa się oświadczenie o zarobkach i miejscu pracy.

Szybką gotówkę bez zaświadczeń można uzyskać także w firmach oferujących pozabankowe pożyczki gotówkowe. Procedura jest tam zazwyczaj znacznie prostsza i szybsza, ponieważ oferty dotyczą znacznie niższych kwot i okresów spłaty. Na Bankier.pl na bieżąco można śledzić najtańsze oferty najtańszych pożyczek gotówkowych w rankingu pożyczek gotówkowych.

Zobacz też: Kalkulator pożyczek gotówkowych

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-04-19

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca

Pracujący w naszym kraju obywatele chociażby Ukrainy, w którymś momencie chcą ubiegać się o kredyt na różne cele. Czy jest szansa na kredyt dla obcokrajowca?

2019-04-18

Kredyt czy leasing na samochód? Na co się zdecydować?

Przedsiębiorcy, którzy planują zakup auta do firmy, muszą zdecydować, czy skorzystać z kredytu na zakup samochodu, a może z leasingu. Wady i zalety.

2019-04-16

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki ją udzielą po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Jak dostać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń można otrzymać nie tylko w firmie pozabankowej, ale też i w banku. Jak ją można dostać? Dla kogo jest przeznaczona?

Umowa kredytowa - do czego nas zobowiązuje?

Kredyt dokumentuje się przez podpisanie umowy między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Na co zwrócić uwagę zanim złoży się podpis pod umową?

Jak wybrać kredyt samochodowy?

Czy warto skorzystać z kredytu samochodowego? Jak stwierdzić, który bank oferuje najlepsze warunki? Co może nam pomóc, gdy będziemy chcieli go zaciągnąć?

Jak otrzymać kredyt gotówkowy dla prowadzących działalność gospodarczą?

Start nowego biznesu wiąże się z poniesieniem nie tylko nakładów pracy, ale i nakładów finansowych. W przypadku braku środków, można skorzystać z kredytu.

Ikona informacji
poradniki