Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Pożyczki gotówkowe mogą przybierać różne formy. Szybkie pożyczki możemy zaciągać w banku i w firmach pożyczkowych. Niektóre podmioty udzielają nawet pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń – wystarczy wtedy dowód lub oświadczenie.

Pożyczka gotówkowa jest definiowana przez art. 720 kodeksu cywilnego: „Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości. W przypadku pożyczki o wartości powyżej 1000 złotych, umowa powinna być zawarta w formie pisemnej (dla celów dowodowych).”

Pożyczka gotówkowa – na czym polega? Jak wziąć pożyczkę? (NBP)

Jak wziąć pożyczkę w banku?

Ze względu na kwotę, właśnie taką formę przyjmują pożyczki gotówkowe zaciągane w bankach i firmach pożyczkowych. W banku procedura może być jednak nieco bardziej sformalizowana. Przede wszystkim klient chcący zaciągnąć pożyczkę gotówkową zostaje poddany ocenie zdolności kredytowej – bank sprawdza na podstawie jego wpływów i kosztów życia oraz historii kredytowej, jak sprawnie będzie zdolny spłacać kolejne raty kredytu w terminie.

Jak wziąć pożyczkę w banku? Podstawową formą zaciągania pożyczki bankowej jest wizyta w oddziale i rozmowa z doradcą bankowym – on przedstawi wszystkie warunki cenowe oferty i uruchomi procedurę kredytową.

Dziś można jednak wziąć pożyczkę przez internet. Bankowe pożyczki gotówkowe online dostępne są na mniejsze kwoty i krótsze terminy – ze względu na uproszczony proces banki nie umożliwiają zaciągania dużych kwot zdalnie. Wystarczy wypełnić formularz lub wniosek na stronie banku lub w bankowości internetowej, a bank przeleje środki pochodzące z uruchomionej pożyczki gotówkowej w wyznaczonym terminie. Pośrednią formą wzięcia pożyczki w banku jest wypełnienie formularza, po którym bank skontaktuje się z klientem telefonicznie lub wyśle kurierem gotową umowę pożyczki gotówkowej.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń

Szukając pożyczki gotówkowej na niższą kwotę w banku można natrafić na oferty pożyczki bez zaświadczeń. Czym jest pożyczka gotówkowa na dowód? Pożyczkobiorca nie musi w takim przypadku przedkładać bankowi zaświadczeń o zatrudnieniu lub zaświadczeń od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach. W zamian składa się oświadczenie o zarobkach i miejscu pracy.

Szybką gotówkę bez zaświadczeń można uzyskać także w firmach oferujących pozabankowe pożyczki gotówkowe. Procedura jest tam zazwyczaj znacznie prostsza i szybsza, ponieważ oferty dotyczą znacznie niższych kwot i okresów spłaty. Na Bankier.pl na bieżąco można śledzić najtańsze oferty najtańszych pożyczek gotówkowych w rankingu pożyczek gotówkowych.

Zobacz też: Kalkulator pożyczek gotówkowych

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-02-06

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

2020-02-06

Kredyt online - jak wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Banki zaczęły udzielać klientom kredytów online. Co to jednak właściwie znaczy i czy faktycznie można zaciągnąć taki kredyt przez Internet? Niestety trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze będzie można z tego skorzystać.

2020-02-05

Kredyt na oświadczenie - gdzie i jak wziąć kredyt na oświadczenie?

Obecnie z kredytu na oświadczenie mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. To forma kredytu z najmniejszą ilością formalności do załatwienia. Kredytobiorca musi jedynie oświadczyć, jakie wpływy miesięczne uzyskuje – bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy i instytucji podatkowych.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Gdzie pojechać na weekend? Sposób na krótki odpoczynek

Na zasłużony odpoczynek wcale nie trzeba czekać do wakacji. Warto zorientować się, gdzie pojechać na weekend, aby odzyskać siły i zaoszczędzić środki.

Najtańszy kredyt gotówkowy - gdzie najkorzystniej jest wziąć kredyt?

Wybór najtańszego kredytu gotówkowego nie zawsze jest łatwy. Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt? Żeby odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, jak długiego i dużego kredytu potrzebujemy.

Tanie wakacje: gdzie znaleźć i skąd wziąć na nie pieniądze?

Urlop po roku pełnym pracy i wyrzeczeń należy się każdemu. Tanie wakacje są możliwe nawet, jeśli nie posiadasz środków na ich sfinansowanie.

Ikona informacji
poradniki