Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Pożyczki gotówkowe mogą przybierać różne formy. Szybkie pożyczki możemy zaciągać w banku i w firmach pożyczkowych. Niektóre podmioty udzielają nawet pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń – wystarczy wtedy dowód lub oświadczenie.

Pożyczka gotówkowa jest definiowana przez art. 720 kodeksu cywilnego: „Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości. W przypadku pożyczki o wartości powyżej 1000 złotych, umowa powinna być zawarta w formie pisemnej (dla celów dowodowych).”

Pożyczka gotówkowa – na czym polega? Jak wziąć pożyczkę? (NBP)

Jak wziąć pożyczkę w banku?

Ze względu na kwotę, właśnie taką formę przyjmują pożyczki gotówkowe zaciągane w bankach i firmach pożyczkowych. W banku procedura może być jednak nieco bardziej sformalizowana. Przede wszystkim klient chcący zaciągnąć pożyczkę gotówkową zostaje poddany ocenie zdolności kredytowej – bank sprawdza na podstawie jego wpływów i kosztów życia oraz historii kredytowej, jak sprawnie będzie zdolny spłacać kolejne raty kredytu w terminie.

Jak wziąć pożyczkę w banku? Podstawową formą zaciągania pożyczki bankowej jest wizyta w oddziale i rozmowa z doradcą bankowym – on przedstawi wszystkie warunki cenowe oferty i uruchomi procedurę kredytową.

Dziś można jednak wziąć pożyczkę przez internet. Bankowe pożyczki gotówkowe online dostępne są na mniejsze kwoty i krótsze terminy – ze względu na uproszczony proces banki nie umożliwiają zaciągania dużych kwot zdalnie. Wystarczy wypełnić formularz lub wniosek na stronie banku lub w bankowości internetowej, a bank przeleje środki pochodzące z uruchomionej pożyczki gotówkowej w wyznaczonym terminie. Pośrednią formą wzięcia pożyczki w banku jest wypełnienie formularza, po którym bank skontaktuje się z klientem telefonicznie lub wyśle kurierem gotową umowę pożyczki gotówkowej.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń

Szukając pożyczki gotówkowej na niższą kwotę w banku można natrafić na oferty pożyczki bez zaświadczeń. Czym jest pożyczka gotówkowa na dowód? Pożyczkobiorca nie musi w takim przypadku przedkładać bankowi zaświadczeń o zatrudnieniu lub zaświadczeń od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach. W zamian składa się oświadczenie o zarobkach i miejscu pracy.

Szybką gotówkę bez zaświadczeń można uzyskać także w firmach oferujących pozabankowe pożyczki gotówkowe. Procedura jest tam zazwyczaj znacznie prostsza i szybsza, ponieważ oferty dotyczą znacznie niższych kwot i okresów spłaty. Na Bankier.pl na bieżąco można śledzić najtańsze oferty najtańszych pożyczek gotówkowych w rankingu pożyczek gotówkowych.

Zobacz też: Kalkulator pożyczek gotówkowych

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-09-09

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

2019-08-28

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu?

2019-08-23

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki.

Niezależnie jednak od tego, kto zabiera się za tworzenie firmy, potrzebuje odpowiedniego kapitału na jej rozwój. Niestety, nie każdy posiada oszczędności i nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Wówczas jedynym rozwiązaniem wydaje się być kredyt dla nowych firm

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Kredyt obrotowy - co to jest i jak go dostać?

Brak możliwości opłacenia bieżących faktur lub zakupu materiałów, z których tworzone są nasze produkty, jest nie tylko frustrujące, ale także zagraża funkcjonowaniu biznesu. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia

Ikona informacji
poradniki