Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Na zasłużony odpoczynek wcale nie trzeba czekać do wakacji. Warto zorientować się, gdzie pojechać na weekend, aby odzyskać siły i zaoszczędzić środki.

Wakacyjne miesiące to nie jedyny okres, w którym możemy zafundować sobie odrobinę komfortu i wytchnienia od codziennych obowiązków. W tym celu możemy wykorzystać również weekend, zwłaszcza jeżeli dni wokół niego w kalendarzu zaznaczone są na czerwono. Nawet jeżeli tak nie jest, wystarczy wziąć dwa dodatkowe dni urlopu, aby przenieść się na moment do zupełnie innego miejsca i zobaczyć coś ciekawego. Dzięki tanim liniom lotniczym dotarcie do wielu atrakcyjnych turystycznie lokalizacji jest szybkie, proste i tanie. Zastanawiając się, gdzie pojechać na weekend, nie warto jednak rezygnować z uroków Polski. Czasami kilka godzin spędzone w pociągu lub samochodzie może przenieść nas do zupełnie innej rzeczywistości – a taki właśnie jest sens urlopu.

Gdzie pojechać na weekend? Sposób na krótki odpoczynek (fot. Patrick Tr / Shutterstock)

Gdzie pojechać na weekend za granicę?

Chociaż zagraniczne wycieczki kojarzą się z dużym wydatkiem i – przede wszystkim – sporą stratą czasu, wynikającą ze sporej odległości, obecnie to jedynie wymówka. Dzięki rozwojowi ruchu lotniczego cały świat jest na wyciągnięcie ręki. Oczywiście na topie pozostają lokalizacje w Europie, jednak nawet decydując się na krótką podróż na inny kontynent, możemy zdążyć zobaczyć coś interesującego, wypocząć i zdążyć wrócić wprost za biurko. Silą rzeczy naładowane akumulatory sprawią jednak, że codzienne obowiązki będą łatwiejsze do zniesienia, a dodatkowa energia może przełożyć się nie tylko na nastrój, ale również efektywność, co z pewnością docenią przełożeni.

City break w Europie

Bardzo dużą popularnością cieszy się city break, a więc krótki wypad do innego miasta. Tradycyjnie z największym zainteresowaniem turystów spotykają się stolice. Czterodniowy wypad to wystarczający czas na zobaczenie najważniejszych atrakcji, spróbowanie kuchni i przetestowanie oferty lokalnych pubów lub klubów. Intensywność wyjazdy city break zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji – ostatecznie nawet sen w luksusowym hotelu może cieszyć bardziej niż ten, którego zażywamy na wysłużonym łóżku, w dobrze znanych sobie czterech ścianach.

Fajne miejsca na weekend w Europie

Decydując się na wyjazd w Europie, mamy do wyboru wiele różnych środków komunikacji. Wbrew pozorom samolot – który oczywiście pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i kłopotów – bardzo często będzie również najbardziej ekonomiczną opcją. Korzystając z oferty tanich przewoźników, można dotrzeć do wielu ciekawych turystyczne miejsc nawet za kilkadziesiąt złotych w obie strony. Bardzo często atrakcyjne ceny biletów gwarantują jednak również duże, niebudżetowe linie: śledzenie promocji będzie znakomitym sposobem na zaoszczędzenie środków, które możemy przeznaczyć na jak najbardziej satysfakcjonujące cieszenie się z pobytu.

Zastanawiając się nad tym, gdzie pojechać na weekend, warto więc rozpocząć poszukiwania od analizy ofert linii lotniczych. Wbrew pozorom to także nikły wydatek czasowy: przykładowo lot z Warszawy do Budapesztu potrwa około godziny, niewiele dłużej czasu potrzeba na dotarcie do Sztokholmu, w Moskwie znajdziemy się po dwóch godzinach, mniej więcej tyle samo czasu zabierze podróż do Rzymu, a 2,5 godziny wystarczą na dotarcie do stolicy Francji czy Wielkiej Brytanii. W przypadku Berlina, Pragi czy uwielbianego przez polskim turystów Lwowa właściwie nie zdążymy nawet rozsiąść się w samolocie. Nawet wliczając dodatkowy czas, który poświęcimy na przechodzenie przez bramki na lotnisku, wyruszając rano jeszcze przed południem będziemy mogli się cieszyć zupełnie nowym otoczeniem.

Tanie mieszkanie

Zastanawiając się nad tym, gdzie jechać na weekend, nie jesteśmy wcale skazani na korzystanie z ofert hoteli. Coraz większa popularność platform, takich jak Airbnb czy Booking, pozwala na znalezienie odpowiedniego lokalu bezpośrednio od wynajmujących go osób. Zazwyczaj przekłada się to na spore oszczędności. Duży wybór apartamentów sprawia, że bez problemu znajdziemy rozwiązanie idealne zarówno na romantyczny wyjazd, jak i weekend z dzieckiem czy wypad większą grupą znajomych, nastawionych na imprezowanie. Oczywiście nie musimy również robić wszystkiego na własną rękę – organizacją city break zajmują się również biura podróży. W takim przypadku wszelkie zagadnienia organizacyjne nie będą nas w ogóle interesować. Jedyne, co pozostanie w naszej gestii, to cieszyć się z fajnego miejsca na weekend.

Potęga Internetu

Zastanawiając się, gdzie pojechać na weekend, warto zwrócić również uwagę na możliwości, które czekają na nas na miejscu. Choć dobrze wyposażyć się w papierowe przewodniki i mapy, nieocenionym źródłem informacji okaże się przede wszystkim Internet. Krótki research pozwoli na błyskawiczne znalezienie najbardziej interesujących miejsc historycznych, zabytków czy atrakcji. To także najlepszy sposób na zaplanowanie trasy w przypadku osób chcących przede wszystkim poznać klubową ofertę miasta. Poznanie opinii innych gości umożliwi stworzenie zestawienia najlepszych restauracji, pubów czy dyskotek. To punkt obowiązkowy dla rodziców planujących weekend z dzieckiem: dzięki niemu maluch nigdy nie będzie się nudził w czasie – niewątpliwie emocjonującej – zagranicznej eskapady.

Gdzie na weekend w Polsce?

Popularne przysłowie mówi, że chwalimy cudze, mamy natomiast ze sporym docenieniem tego, co nas otacza. Nie inaczej jest również z aspektami turystycznymi naszej ojczyzny. Weekend w Polsce może być znakomitym sposobem na wyrwanie się od rutyny i szybką regenerację sił. Wbrew pozorom atrakcje czekają nie tylko w dużych centrach, wiele z nich znajduje się na wyciągnięcie ręki. Na dobrą sprawę w każdym województwie można znaleźć ukrytą przed głównym ruchem turystycznym perełkę, która umożliwi wypoczynek dostosowany do indywidualnych oczekiwań. Warto odkryć coś nowego.

Gdzie jechać w góry?

Standardowo wiele osób poszukujących wytchnienia w kraju jako destynację krótkiego wyjazdy wybiera góry. Zakopane to jednak nie jedyna miejscowość, która ma sporo do zaoferowania turystom. Warto osiąść również w pobliskich miejscowościach, takich jak Murzasichle czy Poronin. Niepowtarzalne piękno kryją w sobie również inne pasma: cudowne, zwłaszcza jesienią, są Bieszczady, a ośrodki położone niedaleko Leska pozwolą na realizację urlopowych marzeń. Na zachodzie Polski znajduje się z kolei inna perełka – Karkonosze. Oprócz znakomitych możliwości dla narciarzy i miłośników górskich wędrówek coś dla siebie znajdą fani historii – południe Dolnego Śląska to niezwykle ciekawa kraina, której tajniki warto zgłębić. Poza tym miłośnicy gór mają również do dyspozycji znajdujące się w województwie śląskim pasma Beskidów. Z jednej strony znajdują się blisko dużej aglomeracji, z drugiej – oferują ciszę i wytchnienie.

Przyrodniczy weekend w Polsce

Polska to również wspaniała przyroda. Aby odpocząć w jej cieniu, często nie trzeba jechać daleko. Znakomitym przykładem może stać się Kampinoski Park Narodowy, sąsiadujący z Warszawą. Mieszkańcy Pomorza na wyciągnięcie ręki mają Słowiński Park Narodowy. Dużo ciekawych propozycji kryje Warmia i Mazury. Znajdujące się tam jeziora są ewenementem, nie tylko na polską skalę. Dokładnie poznanie północnego-wschodu Polski to wprawdzie plan na przynajmniej kilkutygodniowy wypad, ale już kilka dni spędzonych w ten sposób może skutecznie naładować wyczerpane baterie.

Skąd wziąć pieniądze na weekendowy wypad?

Poszukując fajnych miejsc na weekend, często obawiamy się tylko jednej rzeczy: kosztów. Te nie muszą być jednak wysokie: skupiając się na tym, na czym najbardziej nam zależy, i w odpowiedni sposób dostosowując kwestie organizacyjne do własnych możliwości, możemy świetnie wypocząć, nie poświęcając zbyt dużych środków. Ostatecznie nie warto na wszystkim oszczędzać. Tego typu wypad możemy rozłożyć sobie na raty. Znakomitym rozwiązaniem okaże się kredyt gotówkowy. Wnioskując o 2000 zł, a więc kwotę, która z pewnością pozwoli nie tylko na weekend w Polsce, ale również poza nią, miesięczna rata wyniesie niecałe sto złotych, jeżeli spłatę zdecydujemy się rozbić na dwuletni okres. To wyjątkowo niska cena za wyjazd, który znacząco wpłynie na naszą kondycję i samopoczucie.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-02-06

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

2020-02-06

Kredyt online - jak wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Banki zaczęły udzielać klientom kredytów online. Co to jednak właściwie znaczy i czy faktycznie można zaciągnąć taki kredyt przez Internet? Niestety trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze będzie można z tego skorzystać.

2020-02-05

Kredyt na oświadczenie - gdzie i jak wziąć kredyt na oświadczenie?

Obecnie z kredytu na oświadczenie mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. To forma kredytu z najmniejszą ilością formalności do załatwienia. Kredytobiorca musi jedynie oświadczyć, jakie wpływy miesięczne uzyskuje – bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy i instytucji podatkowych.

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca

Pracujący w naszym kraju obywatele, chociażby Ukrainy, w którymś momencie chcą ubiegać się o kredyt na różne cele. Czy jest szansa na kredyt dla obcokrajowca?

Remont mieszkania - ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Remont mieszkania potrafi być sporym obciążeniem dla domowego budżetu, zwłaszcza jeśli następuje po zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Warto dowiedzieć się, z jakimi kosztami może się wiązać.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Kredyt dla zadłużonych - jak wziąć kredyt będąc zadłużonym?

Osoby zadłużone mające problem ze spłatą swoich należności, często trafiają na listę dłużników. Tym samym mają ograniczone możliwości zaciągnięcia zobowiązania na spłatę długu. Mogą jednak sięgnąć po kredyt dla zadłużonych oferowany przez niektóre instytucje.

Ikona informacji
poradniki