Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Majówka to dobry sposób na zrobienie sobie krótkiego urlopu jeszcze przed sezonem wakacyjnym. W tym okresie nie brakuje atrakcyjnych ofert wyjazdów, na których można zaoszczędzić.

Pierwsze dni maja kojarzą się z długo upragnionym wolnym. To jednak nie tylko następujące bezpośrednio po sobie święta państwowe, ale również spore możliwości dla osób, które cierpią z powodu ograniczeń związanych z wymiarem urlopu. O ile zwykle planując wyjazd musimy pożegnać się ze stratą dni przysługującego nam wypoczynku, korzystając z wielkiej majówki możemy świetnie wypocząć i skorzystać z wiosennego słońca, biorąc zaledwie kilka dni wolnego. Niezależnie od tego, gdzie na weekend majowy postanowimy się wybrać, to znakomita szansa na nabranie nowych sił. Przy tym istnieje wiele atrakcyjnych ofert, pozwalających na wykorzystanie tego czasu dokładnie w taki sposób, w jaki nam się marzy. Na tego typie wyjeździe można także sporo zaoszczędzić.

Gdzie na majówkę? Wymarzona majówka last minute (thetaXstock)

Gdzie na majówkę, czyli pytanie podstawowe

O tym, gdzie na weekend majowy warto się wybrać, warto pomyśleć zawczasu. Wiele atrakcyjnych opcji jest zarezerwowanych z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem. Oczywiście nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy ciekawych propozycji majówki last minute, albo że niemożliwe stanie się zorganizowanie samodzielnie wyjazdu do ciekawego miejsca nawet z bardzo nikłym wyprzedzeniem czasowym. Ostatecznie niezależnie od tego, czy wielką majówkę będziemy planować na długo przed nią, czy zadziałamy spontanicznie, zyskamy szansę na zobaczenie ciekawych miejsc czy po prostu idealny wypoczynek w okresie, który nie kojarzy się z wakacyjnymi wojażami. Nie zawsze musi się to wiązać również z dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Warto przemyśleć np. wzięcie kredytu gotówkowego, który możemy przeznaczyć na dowolny cel. Dzięki temu nie odczujemy kosztów wypoczynku i będziemy mogli spłacać go przez dłuższy okres.

City break na majówkę

Coraz popularniejszym rozwiązaniem, na które decyduje się duża liczba polskich turystów, są krótkie wypady do interesujących miast. City break to fantastyczna okazja do zwiedzenia najciekawszych metropolii, poczucia ich charakterystycznego klimatu i skorzystania z oferty klubów czy restauracji. Jednocześnie, m.in. dzięki ofercie tanich linii lotniczych oraz portali oferujących wynajem krótkoterminowy mieszkań nie muszą się wcale wiązać z większymi wydatkami. Koszty transportu i zakwaterowania mogą zamknąć się w kwocie kilkuset złotych, pozostałe środki możemy natomiast przeznaczyć na czerpanie przyjemności z pobytu w obcym mieście. Opcje są nieograniczone, a kilka dni wielkiej majówki wystarczy na poznanie blasków interesujących nas miejsc. To także doskonały pomysł na majówkę last minute: w końcu baza noclegowa w tego typu ośrodkach jest bardzo duża, więc nie ma ryzyka, że nie znajdziemy komfortowego miejsca, w którym będziemy mogli odpocząć. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji i oczekiwań, jednak majówka to idealny okres na poznawanie nowych przestrzeni miejskich.

Majówka last minute

Swoją ofertę dla turystów chcących jak najintensywniej wykorzystać długi weekend przygotowały oczywiście również biura podróży. Ciekawe propozycje wycieczek możemy odnaleźć zarówno w terminie first minute, jak i last minute. Majówka może więc oznaczać zarówno wygrzewanie się na terenie jednego kurortu, jak i podbój interesujących nas miejsc turystycznych. W tym terminie możemy być również niemal pewni doskonałej pogody, więc wyjazd może przeobrazić się w pełnoprawny urlop, pozwalający zaznać południowego słońca bez ryzyka poparzeń i innych negatywnych efektów znanych wielu turystom z okresu wakacyjnego.

Majówka nad morzem

Również wyjazdy nad morze nie są zarezerwowane wyłącznie dla okresu wakacyjnego. Zarówno z uroków Bałtyku, jak i południowych akwenów możemy skorzystać w czasie weekendu majowego. Wyjazd bez większych problemów zorganizujemy sami, dzięki czemu z pewnością osiągniemy oszczędności oraz elastyczność. Z drugiej strony majówkę nad morzem może zorganizować również biuro podróży. Możemy zaliczyć udany urlop jeszcze zanim koledzy z firmy zaczną o nim myśleć. Oczywiście nic nie stoi również na przeszkodzie, aby majówkę nad morze powtórzyć nieco później, już w sezonie wakacyjnym.

Majówka w górach

Dla miłośników górskich wycieczek odpowiedź na pytanie „gdzie na majówkę?” może być tylko jedna. Oczywiście majówka w górach to olbrzymie perspektywy zarówno dla amatorów, którzy doceniają głównie kontakt z naturą i po prostu lubią się zmęczyć w trakcie wędrówek po utartych szlakach, jak i tych osób, które preferują nieco bardziej ekstremalne doznania i zajmują się np. wspinaczką wysokogórską. W czasie wielkiej majówki szlaki są już otwarte, a zwykle pogoda umożliwia już korzystanie z pełni uroku gór – zarówno tych wyższych, jak i nieco niższych. Decydując się na majówkę w górach mamy oczywiście do dyspozycji wszystkie polskie pasma, co pozwoli na zaoszczędzenie środków i nacieszenie się pięknem rodzimej natury, jak i wiele innych łańcuchów górskich, w tym np. pobliskie Alpy.

A może majówka na Mazurach?

Kolejnym najchętniej odwiedzanym regionem w Polsce są Mazury. Piękno jezior i lasów wcale nie musi wiązać się z okresem wakacyjnym (kiedy – nawiasem mówiąc – jest także najwięcej uciążliwych insektów). Majówka na Mazurach to gwarancja udanego wypoczynku bez zbędnego przeludnienia i walki o ostatnie wolne miejsca na polach campingowych czy w restauracjach. Jednocześnie w maju możemy również liczyć na ładną pogodę i obraz budzącej się do życia przyrody.

Inne uroki Polski

Na tym możliwości spędzenia majówki w Polsce jednak się nie kończą. Warto odwiedzić również inne, być może mniej popularne, miejsca, które mają jednak bardzo dużo do zaoferowania pod względem turystycznym. Bez wątpienia należy do nich Dolny Śląsk, w którym znajdziemy piękne Sudety oraz cudowną poniemiecką architekturę, przyciągającą rosnącą liczbę miłośników tajemnic. Na południu kraju nie brakuje również innych atrakcji. Pobliski Górny Śląsk to przede wszystkim bogactwo turystyki postindustrialnej, można tam więc zaznajomić się z warunkami pracy w prawdziwych kopalniach, takich jak zabrzańska kopalnia Guido, a potem podziwiać nowoczesną architekturę stolicy regionu – Katowic. Oczywiście na tym potencjał Polski wcale się nie wyczerpuje: często wystarczy jedynie nieco oddalić się od dużych metropolii, aby odpocząć wśród przepięknych warunków przyrodniczych. Znakomitym przykładem jest np. Puszcza Kampinoska, rozciągająca się tuż przy granicach Warszawy. To jednak nie jedyne duże miasto, które może pochwalić się takim sąsiedztwem. O rzut kamieniem z Krakowa znajduje się Puszcza Niepołomicka, Szczecin może z kolei pochwalić się Puszczą Bukową.

Gdzie na majówkę za małe pieniądze?

To, ile wydamy na wyjazd podczas majówki, zależy wyłącznie od naszych oczekiwań, preferencji i budżetu, który przewidzieliśmy na ten cel. Na jakościowym odpoczynku nie warto jednak oszczędzać za wszelką cenę, tym bardziej, że istnieją sprawdzone i tanie sposoby na zdobycie środków umożliwiających nabranie nowych sił i powrót do obowiązków z nowymi pokładami energii. Biorąc kredyt gotówkowy w wysokości 2000 zł i rozkładając jego spłatę na 24 miesiące, co miesiąc będzie trzeba uregulować ratę wynoszącą niecałe 100 złotych. To znakomity sposób na sfinansowanie wymarzonego wypoczynku i odwiedzenie miejsc, o których zawsze marzyliśmy.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-04-06

Karta podarunkowa Allegro. Sposób na łatwe płatności w serwisie

Allegro to bez najpopularniejszy portal aukcyjny w Polsce. Dzięki niemu zakupy w sieci mogą być naprawdę tanie i szybkie. Oferuje przy tym sporo sposobów płatności, jednym z nich są karty podarunkowe Allegro.

2020-04-03

Koronawirus: memy w walce z epidemią, także tą finansową

Szerząca się na całym świecie epidemia koronawirusa to wyzwanie nie tylko dla ludzi, ale również gospodarki. Poczucie humoru z pewnością wpłynie jednak na obniżenie poziomu stresu.

2020-04-03

Epidemia koronawirusa. Recepta na kryzys: tarcza antykryzysowa

Rozwijająca się epidemia koronawirusa i towarzysząca jej kwarantanna niszczą nie tylko nasze zdrowie, ale również gospodarkę. Aby przeciwdziałać recesji, rząd wprowadził tarczę antykryzysową.

Karta Google Play: łatwe doładowanie Google Play

Smartfony i tablety coraz częściej są w stanie zastąpić nam mnóstwo innych, zdecydowanie większych urządzeń. Wiele z nich korzysta z systemu Android. Warto dowiedzieć się, czym są karty Google Play.

Karty Steam. Bezpieczny dostęp do biblioteki gier

Gry komputerowe cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Dysponujemy przy tym wieloma sposobami ich kupowania. Przepustką do tysięcy wciągających tytułów mogą stać się karty Steam.

Karta podarunkowa Netflix - łatwe korzystanie z serwisu

Netflix stał się bardzo częstym gościem w naszych domach. Aby cieszyć się z nieograniczonego dostępu do usługi, należy ją opłacić. Z pomocą mogą przyjść kody podarunkowe Netflix.

Karta przedpłacona Xbox: łatwy dostęp do Xbox Live Gold i Game Pass Ultimate

Świat gier video ma nam niezwykle dużo do zaoferowania. Oprócz tysięcy godzin świetnej rozrywki daje również niezwykle łatwy dostęp do dowolnego tytułu. Jedną z takich opcji są subskrypcje xbox gold.

Ikona informacji
poradniki