Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Majówka to dobry sposób na zrobienie sobie krótkiego urlopu jeszcze przed sezonem wakacyjnym. W tym okresie nie brakuje atrakcyjnych ofert wyjazdów, na których można zaoszczędzić.

Pierwsze dni maja kojarzą się z długo upragnionym wolnym. To jednak nie tylko następujące bezpośrednio po sobie święta państwowe, ale również spore możliwości dla osób, które cierpią z powodu ograniczeń związanych z wymiarem urlopu. O ile zwykle planując wyjazd musimy pożegnać się ze stratą dni przysługującego nam wypoczynku, korzystając z wielkiej majówki możemy świetnie wypocząć i skorzystać z wiosennego słońca, biorąc zaledwie kilka dni wolnego. Niezależnie od tego, gdzie na weekend majowy postanowimy się wybrać, to znakomita szansa na nabranie nowych sił. Przy tym istnieje wiele atrakcyjnych ofert, pozwalających na wykorzystanie tego czasu dokładnie w taki sposób, w jaki nam się marzy. Na tego typie wyjeździe można także sporo zaoszczędzić.

Gdzie na majówkę? Wymarzona majówka last minute (thetaXstock)

Gdzie na majówkę, czyli pytanie podstawowe

O tym, gdzie na weekend majowy warto się wybrać, warto pomyśleć zawczasu. Wiele atrakcyjnych opcji jest zarezerwowanych z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem. Oczywiście nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy ciekawych propozycji majówki last minute, albo że niemożliwe stanie się zorganizowanie samodzielnie wyjazdu do ciekawego miejsca nawet z bardzo nikłym wyprzedzeniem czasowym. Ostatecznie niezależnie od tego, czy wielką majówkę będziemy planować na długo przed nią, czy zadziałamy spontanicznie, zyskamy szansę na zobaczenie ciekawych miejsc czy po prostu idealny wypoczynek w okresie, który nie kojarzy się z wakacyjnymi wojażami. Nie zawsze musi się to wiązać również z dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Warto przemyśleć np. wzięcie kredytu gotówkowego, który możemy przeznaczyć na dowolny cel. Dzięki temu nie odczujemy kosztów wypoczynku i będziemy mogli spłacać go przez dłuższy okres.

City break na majówkę

Coraz popularniejszym rozwiązaniem, na które decyduje się duża liczba polskich turystów, są krótkie wypady do interesujących miast. City break to fantastyczna okazja do zwiedzenia najciekawszych metropolii, poczucia ich charakterystycznego klimatu i skorzystania z oferty klubów czy restauracji. Jednocześnie, m.in. dzięki ofercie tanich linii lotniczych oraz portali oferujących wynajem krótkoterminowy mieszkań nie muszą się wcale wiązać z większymi wydatkami. Koszty transportu i zakwaterowania mogą zamknąć się w kwocie kilkuset złotych, pozostałe środki możemy natomiast przeznaczyć na czerpanie przyjemności z pobytu w obcym mieście. Opcje są nieograniczone, a kilka dni wielkiej majówki wystarczy na poznanie blasków interesujących nas miejsc. To także doskonały pomysł na majówkę last minute: w końcu baza noclegowa w tego typu ośrodkach jest bardzo duża, więc nie ma ryzyka, że nie znajdziemy komfortowego miejsca, w którym będziemy mogli odpocząć. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji i oczekiwań, jednak majówka to idealny okres na poznawanie nowych przestrzeni miejskich.

Majówka last minute

Swoją ofertę dla turystów chcących jak najintensywniej wykorzystać długi weekend przygotowały oczywiście również biura podróży. Ciekawe propozycje wycieczek możemy odnaleźć zarówno w terminie first minute, jak i last minute. Majówka może więc oznaczać zarówno wygrzewanie się na terenie jednego kurortu, jak i podbój interesujących nas miejsc turystycznych. W tym terminie możemy być również niemal pewni doskonałej pogody, więc wyjazd może przeobrazić się w pełnoprawny urlop, pozwalający zaznać południowego słońca bez ryzyka poparzeń i innych negatywnych efektów znanych wielu turystom z okresu wakacyjnego.

Majówka nad morzem

Również wyjazdy nad morze nie są zarezerwowane wyłącznie dla okresu wakacyjnego. Zarówno z uroków Bałtyku, jak i południowych akwenów możemy skorzystać w czasie weekendu majowego. Wyjazd bez większych problemów zorganizujemy sami, dzięki czemu z pewnością osiągniemy oszczędności oraz elastyczność. Z drugiej strony majówkę nad morzem może zorganizować również biuro podróży. Możemy zaliczyć udany urlop jeszcze zanim koledzy z firmy zaczną o nim myśleć. Oczywiście nic nie stoi również na przeszkodzie, aby majówkę nad morze powtórzyć nieco później, już w sezonie wakacyjnym.

Majówka w górach

Dla miłośników górskich wycieczek odpowiedź na pytanie „gdzie na majówkę?” może być tylko jedna. Oczywiście majówka w górach to olbrzymie perspektywy zarówno dla amatorów, którzy doceniają głównie kontakt z naturą i po prostu lubią się zmęczyć w trakcie wędrówek po utartych szlakach, jak i tych osób, które preferują nieco bardziej ekstremalne doznania i zajmują się np. wspinaczką wysokogórską. W czasie wielkiej majówki szlaki są już otwarte, a zwykle pogoda umożliwia już korzystanie z pełni uroku gór – zarówno tych wyższych, jak i nieco niższych. Decydując się na majówkę w górach mamy oczywiście do dyspozycji wszystkie polskie pasma, co pozwoli na zaoszczędzenie środków i nacieszenie się pięknem rodzimej natury, jak i wiele innych łańcuchów górskich, w tym np. pobliskie Alpy.

A może majówka na Mazurach?

Kolejnym najchętniej odwiedzanym regionem w Polsce są Mazury. Piękno jezior i lasów wcale nie musi wiązać się z okresem wakacyjnym (kiedy – nawiasem mówiąc – jest także najwięcej uciążliwych insektów). Majówka na Mazurach to gwarancja udanego wypoczynku bez zbędnego przeludnienia i walki o ostatnie wolne miejsca na polach campingowych czy w restauracjach. Jednocześnie w maju możemy również liczyć na ładną pogodę i obraz budzącej się do życia przyrody.

Inne uroki Polski

Na tym możliwości spędzenia majówki w Polsce jednak się nie kończą. Warto odwiedzić również inne, być może mniej popularne, miejsca, które mają jednak bardzo dużo do zaoferowania pod względem turystycznym. Bez wątpienia należy do nich Dolny Śląsk, w którym znajdziemy piękne Sudety oraz cudowną poniemiecką architekturę, przyciągającą rosnącą liczbę miłośników tajemnic. Na południu kraju nie brakuje również innych atrakcji. Pobliski Górny Śląsk to przede wszystkim bogactwo turystyki postindustrialnej, można tam więc zaznajomić się z warunkami pracy w prawdziwych kopalniach, takich jak zabrzańska kopalnia Guido, a potem podziwiać nowoczesną architekturę stolicy regionu – Katowic. Oczywiście na tym potencjał Polski wcale się nie wyczerpuje: często wystarczy jedynie nieco oddalić się od dużych metropolii, aby odpocząć wśród przepięknych warunków przyrodniczych. Znakomitym przykładem jest np. Puszcza Kampinoska, rozciągająca się tuż przy granicach Warszawy. To jednak nie jedyne duże miasto, które może pochwalić się takim sąsiedztwem. O rzut kamieniem z Krakowa znajduje się Puszcza Niepołomicka, Szczecin może z kolei pochwalić się Puszczą Bukową.

Gdzie na majówkę za małe pieniądze?

To, ile wydamy na wyjazd podczas majówki, zależy wyłącznie od naszych oczekiwań, preferencji i budżetu, który przewidzieliśmy na ten cel. Na jakościowym odpoczynku nie warto jednak oszczędzać za wszelką cenę, tym bardziej, że istnieją sprawdzone i tanie sposoby na zdobycie środków umożliwiających nabranie nowych sił i powrót do obowiązków z nowymi pokładami energii. Biorąc kredyt gotówkowy w wysokości 2000 zł i rozkładając jego spłatę na 24 miesiące, co miesiąc będzie trzeba uregulować ratę wynoszącą niecałe 100 złotych. To znakomity sposób na sfinansowanie wymarzonego wypoczynku i odwiedzenie miejsc, o których zawsze marzyliśmy.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-08-11

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

2020-08-10

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.

2020-08-10

Koszty utrzymania dziecka. Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Rodzicielstwo to nie tylko olbrzymia odpowiedzialność, ale również spore wydatki. Aby dobrze przygotować się do tego zadania, warto więc przeanalizować, ile kosztuje wychowanie dziecka.

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.

Egzekucja komornicza - jak wygląda? Ile wynoszą koszty komornicze?

Zetknięcie się z komornikiem jest bardzo stresujące. Niestety przekłada się nie tylko na komfort życia, ale również dodatkowe koszty komornicze, które w większości przypadków ponosi dłużnik.

Ranking hulajnóg elektrycznych. Jaką hulajnogę elektryczną wybrać?

Hulajnogi elektryczne zdobywają coraz większą popularność. Wbrew pozorom nie muszą także dużo kosztować. Warto przyjrzeć się rankingowi hulajnóg elektrycznych.

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.