Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Nest Oszczędności to podstawowy rachunek lokacyjny w ofercie Nest Banku. Skorzystać z niego mogą osoby, które założą lub posiadają w banku konto osobiste. Dla nowych klientów bank przygotował specjalną ofertę z podwyższoną stawką.

Nest Oszczędności w Nest Banku – informacje podstawowe

Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności mogą założyć wszyscy zainteresowani. Na stawkę, którą objęte są środki, wpływa:

 • status klienta (korzystniejsza oferta dla osób, które jeszcze nie posiadają konta oszczędnościowego w Nest Banku),
 • wysokość wpłaconych oszczędności (w przypadku oferty dla nowych klientów).

Podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, aby założyć konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, jest posiadanie konta osobistego. Bank posiada w ofercie rachunek Nest Konto.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Nest Banku?

Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności można założyć w trakcie wnioskowania o Nest Konto lub w późniejszym terminie.

Klienci, którzy zdecydują się otworzyć oba rachunki jednocześnie, mogą to zrobić przez wniosek online lub w oddziale. Wniosek jest także dostępny na tej stronie Bankier.pl.

W pierwszym przypadku, przed wysłaniem formularza internetowego, bank zaproponuje:

 • możliwość otwarcia konta za pomocą wideorozmowy,
 • założenie rachunku z potwierdzeniem wniosku przelewem,
 • dostarczenie umowy przez kuriera,
 • podpisanie umowy w wybranej placówce.

Posiadacze konta osobistego mają do wyboru otwarcie konta oszczędnościowego przez bankowość elektroniczną, bankowość mobilną lub infolinię.

Nest Oszczędności w Nest Banku – oprocentowanie

Jako zachętę Nest Bank stosuje wyższe oprocentowanie dla środków wpłaconych przez nowych klientów. Lepsza stawka obowiązuje przez ograniczony czas - do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne dwa miesiące.

Oferta promocyjna obejmuje cały kapitał, choć najwyższe oprocentowanie dotyczy oszczędności nieprzekraczających 10 000 zł. Poniższa tabela przybliża stosowane przez bank stawki.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Nest Oszczędności w Nest Banku – oprocentowanie

Wysokość salda na koncie

Oprocentowanie standardowe

Oprocentowanie dla nowych klientów

Do 10 000 zł

0,10 proc.*

1,10 proc.

Od 10 000,01 zł do 300 000 zł

0,50 proc.

Od 300 000,01 zł

0,10 proc. 

*Stawka wyznaczona w oparciu o stawkę WIBOR 3M z 15-go dnia kalendarzowego danego miesiąca. Oprocentowanie zaokrąglone do jednego miejsca po przecinku.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Klienci, którym zależy na utrzymaniu wysokiej stawki, powinni uważać na wysokość wpłaconych oszczędności. Po przekroczeniu kwoty 10 000 zł, cały kapitał zgromadzony na koncie Nest Oszczędności zostanie objęty stawką w wysokości 0,50 proc. w skali roku.

Oprocentowanie na koncie Nest Oszczędności jest zmienne. Pewnym obowiązującej stawki mogą być natomiast klienci, którzy skorzystali z oferty dla nowych klientów. Oprocentowanie promocyjne jest stałe przez określony przez bank czas.

Nest Oszczędności w Nest Banku – podstawowe opłaty

Konto oszczędnościowe w Nest Banku można otworzyć bezpłatnie. Klient nie zapłaci również za prowadzenie rachunku. Z opłatami można się spotkać, dokonując m.in. przelewów.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Nest Oszczędności w Nest Banku – podstawowe opłaty

Czynność

Opłata

Otwarcie konta

0 zł

Prowadzenie konta przez bank

0 zł

Przelew wewnętrzny

9 zł*

Przelew zewnętrzny

9 zł

*Pierwszy przelew wewnętrzny jest darmowy.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Bank nie przewiduje możliwości wypłacenia środków w oddziale. Aby podjąć gotówkę z rachunku, należy w pierwszej kolejności zlecić przelew na konto osobiste. Do konta nie jest również wydawana karta płatnicza.

Nest Oszczędności jest prowadzony w parze z Nest Kontem. Obowiązujące opłaty oraz szczegóły dotyczące tego rachunku można znaleźć pod tym adresem.

Konto oszczędnościowe w Nest Banku – informacje dodatkowe

Do oferty banku należy również Nest Walutowe Oszczędności. Rachunek jest dostępny w trzech walutach – euro, dolarach oraz funtach.

Nest Bank znany jest z atrakcyjnie oprocentowanej oferty produktów oszczędnościowych. Klienci, dla których wolny dostęp do środków nie jest priorytetem, mogą skorzystać z m.in. Nest Lokaty Witaj, Nest Lokaty Lojalnej czy Nest Lokaty na Nowe Środki.

Zalety:

 • promocyjna oferta dla nowych klientów,
 • brak wyznaczonej maksymalnej kwoty objętej korzystniejszą stawką,
 • bezpłatne prowadzenie konta,
 • możliwość otwarcia konta kilkoma kanałami,
 • możliwość aktywacji konta online.

Wady:

 • konieczność posiadania konta osobistego w Nest Banku,
 • możliwość otwarcia tylko jednego konta w danej walucie,
 • darmowy tylko jeden przelew wewnętrzny w miesiącu,
 • płatne przelewy zewnętrzne.
Zobacz też Najlepsze konta oszczędnościowe [rankingi Bankier.pl]
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Nest Konto w Nest Banku - promocje

Promocja

Szczegóły

Termin obowiązywania promocji

"3% na Koncie oszczędnościowym"

Nowi klienci banku**, którzy załozą konto przez wideorozmowę, mogą otrzymać w ramach nagrody promocyjne oprocentowanie Konta oszczędnościowego w wysokości 3 proc. w skali roku, które obejmuje wkład do 10 000 zł. Oprocentowanie obowiązuje do końca miesiąca, w którym założono rachunek oraz przez kolejne dwa miesiące. 

Dodatkowymi warunkami promocji jest skorzystanie z dedykowanego formularza elektronicznego i wyrażenie zgód marketingowych. 

do 7 maja 2018 r.

Program partnerski

Klient może zyskać do 205 zł brutto za skuteczne polecenie Nest Konta osobie, która nigdy nie posiadała w Nest Banku rachunku. Premia jest wypłacana w częściach za spełnienie poszczególnych warunków przez zaproszonego do programu:

 • 40 zł za zawarcie umowy o konto, 
 • 55 zł za wykonanie co najmniej 2 płatności kartą debetową na łączną kwotę min. 200 zł
 • 110 zł za zasilenie konta wynagrodzeniem w wysokości min. 1 000 zł. 

Dwa ostatnie warunki muszą być zrealizowane w ciągu 60 dni od dnia otwarcia rachunku. 

do odwołania

**Za nowego klienta uważa się osobę, która w dniu złożenia wniosku nie byla posiadaczem konta osobistego w banku przez ostatnie 12 miesięcy ani nie jest już w trakcie przetwarzania wniosku o konto osobiste przez bank. 

*Za nowego klienta uważa się osobę, która na dzień złożenia wniosku o Nest Konto nie była w ciągu ostatnich 2 lat posiadaczem rachunku w banku. Pod uwagę nie będą również wzięte wnioski klientów, którzy przed okresem promocji rozpoczęli już proces otwierania rachunku.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-16

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

Konto oszczędnościowe dla dziecka - inwestycja w jego przyszłość

Odpowiedzialni rodzice troszczą się o finansową przyszłość swojej pociechy. Doskonałym pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego dla dziecka, które pozwoli uzbierać kapitał na przyszłość.