Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  26,00 zł , zmiana od tamtej pory: 21,92%

Wyniki II kwartał

Zgłoś do moderatora
Przejrzałem wstępnie sprawozdanie i wygląda na to, że wynik netto napompowany został zwiększonymi pozostałymi przychodami operacyjnymi (m.in. zmniejszona płatność za spółkę niemiecką 2,7mln, ale również odszkodowaniem za zerwanie kontraktu 0,7 mln oraz korektą kosztów okresów zamkniętych 0,7 mln) - strona 53 raportu.

Dodatkowo wynik netto podbity został o 543 tys. korektą podatku dochodowego.

Gdyby nie te zdarzenia, które traktuję jako nadzwyczajne, mielibyśmy stratę netto.

Po stronie kosztowej rosnące wydatki na wynagrodzenia udało się skorygować mniejszym zużyciem materiałów i energii oraz mniejszym kosztem usług obcych. Jest to głównie wpływ optymalizacji w spółce niemieckiej, bo w spółce-matce suma obu tych pozycji wzrosła w ujęciu kwartalnym.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IZOBLOK 7,46% 31,70 2020-10-23 16:15:05
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.