Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  26,00 zł , zmiana od tamtej pory: 4,23%

Re: Wyniki II kwartał

Zgłoś do moderatora
Dnia 2019-01-30 o godz. 11:05 ~Elf napisał(a):
> Na plus należy zaliczyć generowanie solidnej EBITDA. Ja zakładam, że w końcu zaczną spłacać przynajmniej zadłużenie, co nieco wesprze wyniki. Na ten moment koszty finansowe to ponad 4 mln zł rocznie, co przy długu neto 61 mln zł zapewne ze 3 mln zł to same odsetki. Tu kupa kasy.

Na stronie 54 raportu jest rozbicie kosztów finansowych. Za ostatnie półrocze odsetki to 827 tys. (czyli 1,6-1,7 mln rocznie). Reszta to głównie różnice kursowe.

Przy zysku netto za ostatnie 4 kwartały na poziomie 5,56 mln zł, same koszty odsetek wynoszą ok. 1/3 poziomu zysku.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IZOBLOK 4,23% 27,10 2020-05-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.