Forum Giełda +Dodaj wątek

wyglda na to ze to gowno juz nie jest rentowne hahahahah

Zgłoś do moderatora
Odnośnie dofinansowania. Jak poinformowano w komunikacie spółka zamierza zaskarżyć postanowienie do WSA. Podano również że sąd już 2 razy uchylał decyzje ARiMR. Oznacza to, że wydana decyzja jest już 3 decyzją odmowną. Czy są jakieś limity ile może być tych decyzji bądź czy są jakiekolwiek ramy czasowe? Czy tak naprawdę ta zabawa w kotka i myszkę z ARiMR może trwać w nieskończoność? Drugie pytanie dotyczy wyników spółki NorthCoast S.A. za 3 kwartał. Dlaczego strata jest taka duża (prawie 1 mln złotych) i co spowodowało tak słaby wynik na działalności operacyjnej (strata 61k zł w porównaniu do prawie 1,5 mln zysku rok wcześniej)? Czy import wysokogotówkowej żywności do Polski jest jeszcze w ogóle rentowny? I czy w związku z obecnym kursem PLN/EUR można liczyć na poprawę wyników z podstawowej działalności w IV kwartale?

Latteria Tinis ma prawo do odwołania się od decyzji i chce skorzystać z tej opcji gdyż w opinii Spółki decyzja jest niezasadna. Oczywiście istnieją ramy czasowe na złożenie skargi, natomiast kiedy ewentualnie należy oczekiwać decyzji WSA w tym momencie trudno zadeklarować. Jesteśmy przekonani że Latteria Tinis ma podstawy do uzyskania dofinansowania dlatego też będzie nadal dokładać wszelkich starań aby postanowienia były korzystne dla Spółki. Pozytywny wpływ mogą mieć dodatkowo polepszające się wyniki mleczarni.

Główny powód pogorszenia wyników North Coast S.A to gwałtowny wzrost kursu Euro i kwestia przewalutowań. Spółka zanotowała niższą marżę handlową oraz wyższe koszty sprzedaży. Obecnie podejmowane są działania w celu odzyskania odpowiedniego poziomu rentowności. Zgodnie z informacjami opublikowanymi w ostatnim raporcie okresowym w IV kwartale br. wysoki kurs Euro będzie również miał niekorzystny wpływ na wynik Spółki. Podejmowane działania przy jednoczesnym ustabilizowaniu się kursu Euro powinny przynieść widoczne efekty w 2012 roku.
  • wyglda na to ze to gowno juz nie jest rentowne hahahahah Autor: ~trolll

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NORTCOAST 0,00% 14,95 2020-09-29 16:35:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.