Forum Giełda +Dodaj wątek

UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF

Zgłoś do moderatora
Infinity, czyli grosze za szkło
Karol Jedliński
Puls Biznesu, pb.pl,15.07.2010 00:38
Czytaj komentarze (0)
Tydzień Tymochowicza na giełdzie to wielki hałas, jazda w dół i domysły inwestorów podlane kojącą mocą ziołowego preparatu.
Plac Piłsudskiego 3. Metropolitan, najdroższy budynek biurowy w Polsce. Luksusowe sklepy, bogaci menedżerowie parkujący porsche w podziemiach budynku. Tu swoje biuro ma Infinity, kierowane przez Piotra Tymochowicza. Tak przynajmniej mówi strona internetowa spółki, tak stoi w raportach giełdowych Infinity i na jej wizytówkach. Podobno na pierwszym piętrze. A dokładnie? Pani na recepcji robi wielkie oczy. Tu nie ma Infinity. To znaczy jest, formalnie. Bo Infinity jest, owszem, na piętrze, tyle że na Czerniakowie, w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty. Tam pracują informatycy i jest sprzęt, na którym powstaje serwis społecznościowy SolarisGate. By być sąsiadem Infinity, wystarczy jakieś 600 zł miesięcznie na wirtualne biuro. Tak wcześniej zrobiła notowana na NewConnect Victoria AOC, która miała zająć się m.in. obsługą TFI. To przeżywająca problemy finansowe spółka kontrolowana przez Andrzeja Peretę. Okazuje się, że zbieżność adresów to nie przypadek.
Andrzej Pereta ma bowiem firmę Zarządzanie. Inwestycje. To w tej spółce w 2008 r. za 121,2 tys. zł udziały kupiło Infinity. Tyle, że o tym fakcie spółka nie poinformowała w dokumencie informacyjnym przygotowany przed debiutem na NewConnect. Tego dowiemy się jedynie z załączonego do dokumentu raportu audytora. A przecież ta inwestycja to 78 proc. kapitałów własnych Infinity i jedyna inwestycja długoterminowa.

— Była taka unia personalna z Andrzejem Peretą. Był u nas prokurentem przez jakiś czas, mieliśmy wspólne interesy. To już przeszłość, liczyliśmy, że Victoria będzie hitem — przyznaje Jan Brykczyński, członek rady nadzorczej Infinity.
Według dokumentów KRS, to była szersza unia, bo z Victorią. W obu podmiotach w początkach 2008 r. powielają się te same nazwiska kilku osób. Na dobre Andrzej Pereta ze świtą zniknął z Infinity dwa lata temu. Jednak jeszcze kilka miesięcy temu rozszerzona, nowa wersja strony internetowej Infinity wisiała pod adresem test.victoriasa.pl. Adres strony Victorii AOC to victoriasa.pl. Co ciekawe, wycena udziałów Infinity w Zarządzanie. Inwestycje nie była aktualizowana od czasu ich zakupu.
— Przecież mają oprogramowanie, warte podobno miliony — argumentuje Jan Brykczyński.
Nie wspomina o tym, że od czasu inwestycji Infinity akcje Victorii AOC potaniały pięciokrotnie. Giełda, która nadzoruje spółki notowane na NewConnect, zareagowała.
— Zajmiemy się sprawą —deklaruje Ludwik Sobolewski, prezes GPW.
Piotr Tymochowicz twierdzi, że wie, dlaczego kurs spada.
- Spada, bo część inwestorów to spekulanci i grają na Infinity, dołując wycenę. Ale z drugiej strony są wysokie obroty, a więc także i płynność akcji. To jest dowodem, że spółką interesują się poważni inwestorzy — mówi prezes Infinity.
A więc inwestorzy czy spekulanci? A może retoryczna sztuczka? Co to jest Akuna – słowo-klucz wobec trzech głównych akcjonariuszy Infinity? Co debiutant będzie robił ze szkłem? Czytaj w czwartkowym „Pulsie Biznesu”!

Cały artykuł znajdziesz
w e-wydaniu „Pulsu Biznesu”

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
GREENTECH -13,58% 1,40 2020-03-04 13:00:09