Czuję pewien niepokój. Niby wszystko pięknie, prawie 3 mld zysku, ale dziwi mnie to, że insiderzy nie skupowali akcji wcześniej. O wynikach wiadomo od końca marca, Od maja o wynikach za IQ16 też wiadomo. Dlaczego nie było skupu wcześniej? dlaczego insiderzy nie kupowali na potęgę, jak prezes na Decorze (a może już kupili, po odbiciu po odcięciu zaliczki na dywidendę).
Wspomniana zaliczka na dywidendę koreluje ilością kasy w Cash Flow w raporcie za 2015 r. Chyba trzeba kupować akcje Providenta, bo skąd wezmą 2 mld gotówki?
Obawiam się, że to podbitka pod ubranie drobnych inwestorów - w końcu to tylko rekomendacja, walne może ją odrzucić.
W 2015 roku zysk to otrzymana dywidenda 3 mld od jednostek powiązanych, przy czym zainwestowano 4 mld zł w aktywa finansowe (ktoś się orientuje w jakie?). Dziwne to wszystko jest. Żeby nie było jak z Present 24 i Novina.