Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  52,90 zł , zmiana od tamtej pory: -18,71%

Tantiemy - hipoteza

Zgłoś do moderatora
Generalnie sporym zaskoczeniem dla rynku i PCF był brak tantiem z podstawowej wersji gry.
Po wypowiedziach prezesa wiemy już, że podstawowa wersja i DLC wchodzą w jeden P&L.
Czy ze względu to, że całość projektu została zakończona wraz z premierą dodatku to wcześniejsze royal statment mogły być oparte na prognozie kosztów tak jak np. robi się to w firmach 6 miesiecy wykonania + 6 miesiecy planu, tylko w tym przypadku przyjmując inny parametr do kalkulacji wykonania i planu?
Ocena rentowności projektu i wypłata tantiem po pierwszym kwartale od premiery (bez prognozy dalszych kosztów) mając na uwadze to, że dalej będą spore koszty i generalnie jeżeli suma kosztów produkcji dodatku będzie większa niż przychody, co finalnie skutkowałoby brakiem rentowności całego projektu chyba byłoby bezsensu . . .
Jakieś zapisy z sprawozdania albo wypowiedzi prezesa mogą coś takiego sugerować? W SF jeżeli się nie mylę jest zapis o "oczekiwanym zwrocie kosztów" natomiast prezes w grudniu mówił o tym, że p&l nie rośnie już mocno co może sugerować, że koszty są wyższe niż plan, ale nie powoduje to drastycznego skoku całości kosztów w p&l. Co myślicie?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PCFGROUP -1,15% 43,00 2022-11-25 14:29:57