Proponuję posłuchać wywiadu z dr Mariolą Fotin-Mleczek. W kwestii szczepionki na koronawirusa nie ma żadnych patentów i jeśli ujawni się przyszły producent, to naukowcy z całego świata udzielają porad i ekspertyz za darmo. Mało tego, sami zgłaszają się z informacjami. Testy na kilkaset tysięcy pacjentów rozpoczną się w czerwcu. Pani dr Mariola Fotin-Mleczek stwierdziła, że każde państwo musi uruchomić produkcję szczepionki, gdyż jedna firma światowa nie poradzi sobie. Technologia będzie darmowa. Myślę,że na pewno produkcję uruchomi Adamed i Celon Pharma. Należy mniemać, że produkcja ruszy we wszystkich firmach światowych równocześnie. Nie wyobrażam sobie, aby Celon pominął darmową technologię. Wiele elementów tej technologii zostało opublikowanych, a żaden urząd patentowy nie opatentuje niczego, co zostało opublikowane lu omówione publicznie, bo to niedopuszczalne. Produkcja 10 gram takiej szczepionki trwa kilka tygodni i wystarcza na kilka mln dawek. Produkcja odbywa się zwykle na już istniejących liniach technologicznych. Pani Fotin "robi" pierwszą partię na linii szczepionki przeciw wściekliźnie.