Forum Giełda +Dodaj wątek

Świebodzińska firma Seco/Warwick chce się rozwijać

Zgłoś do moderatora
Widać ruch na rynku. Mamy nowe zlecenia. Ale nie mogę obiecać, że zatrudnimy dodatkowych ludzi. Trzeba czekać - przyznaje Leszek Przybysz, prezes Seco/Warwick.
Firma zatrudnia obecnie blisko tysiąc osób, w tym w samym Świebodzinie prawie 500. Niestety, zeszłoroczny kryzys dotknął także Seco/Warwick, zwolniono prawie 80 pracowników. Jaki będzie ten rok? Czy jest szansa, że spółka zatrudni nowych ludzi? - pytamy prezesa Leszka Przybysza.
- Już widzimy pierwsze oznaki ożywienia na rynku, mamy nowe zlecenia. Jednak nie mogę jednoznacznie obiecać, że przyjmiemy dodatkowych ludzi. Chciałbym, by tak się stało, ale na razie trzeba czekać - wyjaśnia prezes.
Seco/Warwick powstał w przysłowiowym garażu w 1991 r. Założycielami było kilka osób, które wcześniej pracowały w Eltermie. Dziś spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, jest właścicielem firmy w Pensylwanii, ma połowę udziałów zakładów w Kalifornii, Chinach i Indiach. Ma też biuro przedstawicielskie w Rosji. Jest też właścicielem... Eltermy. Jak to się stało, że w ciągu niespełna 20 lat firma rozwinęła się do takich rozmiarów?
- Jestem prezesem od niespełna roku, ale myślę, że firma rozrosła się dzięki ludziom, którzy Seco/Warwick założyli, wysokim kwalifikacjom fachowców i doskonałej atmosferze - uważa L. Przybysz.
Spółka robi piece do obróbki cieplnej metalu. Jest największym w Europie producentem pieców do lutowania aluminiowych wymienników ciepła do chłodnic samochodowych i klimatyzacji - dlatego jej wyroby trafiają do największych koncernów motoryzacyjnych.
Niezwykle ważna w strukturze spółki jest firma z Kalifornii. Dysponuje ona unikatową technologią obróbki tytanu i innych „twardych” metali. A to oznacza, że Seco/Warwick dostarcza urządzenia, dzięki którym produkuje się precyzyjne elementy silników lotniczych i turbin gazowych oraz oprzyrządowanie dla energetyki jądrowej.
Prezes Przybysz podkreśla, że kluczem do sukcesu firmy jest gotowość, by realizować najbardziej skomplikowane zamówienia klientów. Np. ostatnio do Indii pojechał 60-metrowy piec do produkcji sprężyn.
Spółka chce się nadal rozwijać, stąd stawia na nowoczesne technologie i wyroby. - Mamy wiele własnych rozwiązań technicznych, własne patenty, silne zespoły inżynierów, współpracujemy z Politechniką Łódzką. Ale niekiedy musimy też kupić rozwiązania innych, np. z Niemiec czy Anglii - wyjaśnia prezes.
Czy spółkę widać w Świebodzinie? - Myślę, że tak - dodaje zastępca prezesa Witold Klinowski. - Jako, że jesteśmy jednym z większych pracodawców w mieście, tutejszemu szpitalowi kupiliśmy tomograf komputerowy. Wspomogliśmy finansowo także m.in. renowację ołtarza w miejscowym kościele.

http://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/swiebodzinska-firma-secowarwick-chce-sie-rozwijac-30531.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SECOGROUP 0,00% 15,50 2021-10-25 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.