Forum Giełda +Dodaj wątek

rozliczenie straty w PIT-38

Zgłoś do moderatora
Cześć, orientuje się ktoś z Was czy posiadając odcinek zbiorowy akcji, mogłem sporządzić z datą grudniową umowę kupna/sprzedaży posiadanych akcji przez osobę trzecią? po to aby móc sobie rozliczyć stratę w PIT-38? oczywiście mam już też umowę odkupu tych akcji w styczniu. Nurtuje mnie tylko pytanie, czy w razie kontroli US nie zakwestionuje takiego rozliczenia straty za zeszły rok - a jak na razie tylko na taką "korzyść" liczę, bo zarobiłem trochę na innych spółkach i nie chce płacić podatku od zarobionych pieniędzy, bo przecież stratę na Hydrobudowie też poniosłem jeżeli sprzedałem akcje... Będę wdzięczny za wypowiedź kogoś zorientowanego w temacie. Pozdr:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HYDROBUD 3,83% 209,00 2007-08-08 16:25:12