Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: rozliczenie straty w PIT-38

Zgłoś do moderatora
dla wszystkich zainteresowanych: MOŻNA ROZLICZYĆ TĄ STRATĘ JEŻELI DOKONA SIĘ SPRZEDAŻY AKCJI POZA RYNKIEM REGULOWANYM

poniżej interpretacja Izby Skarbowej w Katowicach:

http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/16-przepisy-ogolne/46-przedmiot-opodatkowania/124808-akcja-gielda-rozliczanie-straty-strata.html

ważne jest aby dokonać sprzedaży akcji poprzez umowę sprzedaży, bo samo posiadanie akcji po ich wycofaniu nie uprawnia do rozliczenia straty - zgodnie zresztą z interpretacją Izby Skarbowej w Katowiach (akapit zaczynający się od "Natomiast w sytuacji, gdyby wnioskodawca dokonał odpłatnego zbycia akcji spółki (np. poza obrotem giełdowym) "

Jeżeli ktoś ma duża stratę na akcjach hydrobudowy polska, polecam znaleźć kogoś znajomego/rodzinę kto zgodzi się odkupić tę akcje za jakąś symboliczną kwotę, a wtedy będzie można sobie rozliczyć stratę w PIT-38 i czekać na rozstrzygnięcia co do podziału majątku.

Mam nadzieję, że komuś z Was przydadzą się te informacje.


Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HYDROBUD 3,83% 209,00 2007-08-08 16:25:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.