Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,00 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Relacja z Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia w dniu 4 czerwca w Warszawie

Zgłoś do moderatora
W zgromadzeni.u wzięło udział 21 akcjonariuszy
Z.Jakubas miał prawo do 788.404 akcji (55,7% całości kapitału) zaś drobni akcjonariusze do 81.330 akcji(5,7%)
Na walnym mieliśmy prawie 10% głosów.

Niestety główny akcjonariusz nie był obecny, a z czteroosobowej Rady Nadzorczej była tylko jedna osoba i to wcale nie jej przewodniczący Wiesław Piwowar.
Oprócz czterech osób ( w tym jednej z naszej ścisłej grupy) pozostałych drobnych akcjonariuszy ( obecnych i nieobecnych) reprezentowała Kancelaria Adwokacka Wiesława Zaniewicza - reprezentowana przez dwoje adwokatów Oczywista stratega w sytuacji miażdżącej przewagi głosów Z.Jakubasa polegała na sprzeciwie do prawie wszystkich uchwał ZWZ, aby potem móc je ewentualnie zaskarżyć do sądu.

Główne decyzje podjęte na ZWZ :

- absolutorium dla zarządu i RN
- wypłata dywidendy w wysokości 1 zł na akcje brutto w dniu 11 czerwca 2018 r.(prawie cały zysk za 2017r. ok. 1,5 mln. zł poszedł
na to !)
- odrzucenie naszego wniosku o głosowanie tzw. grupami przy wyborze "naszego" członka RN z powodu nie posiadania 20%
całości kapitału akcyjnego,
- na wniosek Z.Jakubasa usunięto z porządku obrad punkt o nowym skupie akcji opartym na innej podstawie prawnej, niż ten
sierpnia 2017 r.
- skup akcji uchwalony w sierpniu 2017 r. może się odbyć do 2020 r. po cenie nie wyższej niż 19,98 zł, ale żadnych szczegółów
nie podano,

To są podstawowe fakty, jakie miały miejsce w poniedziałek na Walnym. Bardzo mnie cieszy jednak liczny udział mniejszościowych akcjonariuszy, także spoza 10-cio osobowej grupy - nazwijmy ja inicjatywną Szczególnie naszych dwóch koleżanek Barbary i Magdaleny , które dysponują w sumie nie tak małą liczba akcji i udzieliły pełnomocnictwa nie mogąc uczestniczyć osobiście.

Bardzo ciekawy był moim zdaniem głos w dyskusji kolegi, który pokazał,że zarząd nie wywiązał się z obowiązków informacyjnych w sprawie skupu akcji, tuż przed wyprowadzeniem Polnej SA z GPW. Zdaje się, że w tej sytuacji możemy czuć się poszkodowani i kto wie, czy nie należy rozważyć podjęcia kroków prawnych w stosunku do pana Jakubasa, na którego polecenie działał prezes Piszcz?

Otwieram w ten sposób dyskusję, co robimy dalej ? Czy zaskarżamy niektóre uchwały do sądu - mamy na to 1 miesiąc ? Czy próbujemy znaleźć brakujące 10% akcjonariuszy, aby mieć 20% potrzebne do zmian w RN ?

Co dalej Koleżanki i Koledzy?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLNA -1,84% 16,00 2017-11-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.