Tutaj nie chodzi o naganianie na spadki czy wzrosty ceny akcji . Tutaj potrzebna jest obiektywna opinia-walor, i to każdy z nas wie , jest walorem spekulacyjnym .Można powiedzieć -jest walorem dużego ryzyka,bo żadne AT na tym walorze jest niesprawdzalne.Można jedynie teoretyzowaćale to nie ma nic wspólnego z AT..I właśnie na tym polega jego siła lub słabość.Jeżeli przyjmiemy , że jest to jego siła-to kurs będzie irracjonalnie wysoki,bo każdy połączy się w trendzie wzrostowym do zakupów akcji.-jest to również w interesie wszystkich,którzy te akcje nabyli lub nabywają.To może być impuls do wzrostu ceny.Natomiast ,jeżeli przyjmiemy wariant o jego słabości-czeka nas tylko powolna wyprzedaz akcji przez niesmaczonych tym walorem akcjonariuszy.I właśnie dochodzimy do sedna sprawy-żadne naganianie-w jedna czy w druga stronę nie mają tutaj znaczenia.Dlaczego-bo to nie MY jesteśmy decydentami ruchu ceny akcji..Decydentem jest -sternik.My jedynie możemy być tylko jego uczestnikami-kupując akcje [lub sprzedając akcje -każdy w[g swojej strategii gry.Ja zakładam scenariusz optymistyczny-oczywiście-rozłożony w czasie.