Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,00 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność

Zgłoś do moderatora
Byłem na wczorajszym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Polnej SA w Przemyślu. Reprezentowałem siebie, dwóch kolegów, którzy przysłali mi upoważnienia oraz nieformalnie naszą grupę. Chociaż porządek nie zawierał punktów, w których można by zadawać interesujące nas pytania ( wyniki roku obrotowego, sytuacja firmy na rynku, podział zysku, uchwalony skup akcji, plany rozwojowe) , to sama obecność miała wielki sens, gdyż pan prezes Piszcz oraz troje obecnych członków Rady Nadzorczej zostali poinformowani oficjalnie o istnieniu grupy i jej planach. Uchwałą zmniejszono liczę członków RN z 5-9 do 3-5. Ja głosowałem przeciw, gdyż mała liczba członków RN , możliwe , że tylko 3, ograniczy ewentualnie dostęp do rady drobnym akcjonariuszom, których jest kilkuset. Oczywiście zostałem przegłosowany. Zmieniony tez został skład RN; zrezygnowały dwie osoby, w tym pan Wojtowicz, a w ich miejsce wszedł ponownie pan Wiesław Piwowar.
Stan prawny jest prawdopodobnie taki, ze jakiekolwiek informacje o sytuacji i finansach Polnej, w których kilkuset drobnych akcjonariuszy ma lekko ponad 30% akcji będą do uzyskania dopiero nawet w ostatni dzień czerwca br., bo do tej daty należy odbyć ZWZ zatwierdzające bilans i rachunek zysków i start, i te dokumenty złożyć w KRS. To bardzo odległy termin.
Dlatego nasza grupa w najbliższym czasie dokona konsultacji w gronie ok. 10-ciu osób, reprezentujących wymagane 5% kapitału akcyjnego, i zwoła na początku marca NWZ Polnej z porządkiem obrad, jaki nas interesuje. Od wniosku o walne do jego odbycia się upływa ok. 4 tygodni, dlatego należy się spodziewać jego terminu ok połowy kwietnia. Każdy będzie mógł przyjechać do Przemyśla lub dać upoważnienie. Tyle na gorąco i tylko mam nadzieję , że nie naraziłem się na zarzut ujawniania tajemnicy zgromadzenia,. Nie miałem zbyt wiele do czynienia z procedurami spółek akcyjnych.. Ale z szacunku do koleżanek i kolegów wspólnej niedoli nie chciałem napisać trzy zadnia typu: byłem , widziałem i może .... zdobyłem !? Pozdrawiam i ruszamy ostrzej.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLNA -1,84% 16,00 2017-11-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.