Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,62 zł , zmiana od tamtej pory: 24,03%

Re: upadłość ATM Grupa

Zgłoś do moderatora
Ok, po pierwsze to każdy może wyciągać jakie wnioski chce z oświadczenia, nie mam nic do tego. Tylko się zastanawiam czy są jakiekolwiek inne przesłanki ku temu żeby firma miała problemy finansowe niż jedno zdanie na koniec oświadczenia, które w oryginale brzmi:

"Sami jednak także będziemy potrzebowali wsparcia ze strony rządu i otwartości ze strony naszych klientów. Bardzo cenna jest w tym kontekście inicjatywa ogłoszona przez Dyrektora PISF."


Czy ktokolwiek powie że nie ma powodu do obaw? - Nie. Inaczej inwestorzy by nie zwalali z rynku drzwiami i oknami. Niewiadomo kiedy epidemia się zakończy ani jak gospodarka będzie wyglądała wtedy.
Czy muszą mieć gotówki na 12 miesięcy działalności? - Nie sądzę. A wręcz świadczyło by to o słabym gospodarowaniu finansami. Poza tym raczej mała szansa, żeby ograniczenia miały trwać aż tak długo.

Dlaczego więc mogą potrzebować wsparcia ze strony rządu? Żeby ktoś partycypował w kosztach które ponoszą nie ze swojej winy, tak samo jak 90% spółek na giełdzie.

Czy spółka ma duże zadłużenie w tej chwili? No nie, więc pewnie bez problemu dostanie jakieś dofinansowania, dokredytowania gdyby w ogóle była taka potrzeba.

No ale może się mylę i chętnie się o tym dowiem, tylko poproszę jakiś inny argument niż "Bo napisali w oświadczeniu że będą potrzebowali wsparcia rządu"

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ATMGRUPA 3,22% 4,49 2021-09-20 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.