Forum Giełda +Dodaj wątek
Dnia 2013-02-28 o godz. 12:39 ~koziołek napisał(a):
> Czytając Wasze posty nasuwa mi się kilka uwag.
1. Jakby
> podpisali umowę, to akcje byłyby od rana kupowane przez
> tych, co wiedzą.
- będąc inwestorami powinniście wiedzieć,
> że osoby mające dostęp do informacji poufnych mają zakaz
> wykorzystywania ich do momentu podania do publicznej
> wiadomości; nikt świadomie nie będzie narażał się. Padną
> głosy, że można to zrobić cudzymi rękami. Ale takie
> manipulacje są stosunkowo łatwe do wykrycia a ryzyko zbyt
> duże. Tak się nie robi.
2. Martwi niektórych duża ilość
> akcji na sprzedaży.
- arkusz zleceń jest dynamiczny i w
> każdej chwili może ulec zmianie; akcji może zarówno przybyć
> jak i ubyć; to, co widać nie zawsze odpowiada faktycznemu
> popytowi lub podaży; mogą być ustawiane zlecenia dla
> zmylenia jak również mogą być zlecenia, których nie widać.
> 3.Pewność siebie zgubiła już nie jednego na giełdzie.
> Pewność, dotycząca wzrostów. Jeżeli ktoś działa w drugą
> stronę, to znaczy sprzedaje z pewnością, że nie urośnie,
> niczym nie ryzykuje; najwyżej nie zarobi; ale ma też
> pewność, że nie straci. Ci z fantazją i "mocnymi
> jajami", jak lubią się nazywać, najczęściej
> ponoszą sromotne porażki a spektakularne sukcesy trafiają
> się bardzo rzadko.
4. Nie ulega wątpliwości, że kurs
> zachowuje się zupełnie inaczej niż przed tygodniem. Wtedy
> dzień przed planowanym podpisaniem umowy i na początku dnia
> "zero" była ostra jazda w górę a potem
> powrót do punktu wyjścia. Można to tłumaczyć na dwa
> sposoby. Pierwszy to ubieranie pod info. Drugi, okazja do
> zakupów przez dobrze poinformowanych bez ryzyka
> wykorzystania informacji poufnej przed jej ogłoszeniem.
> Która z wersji jest prawdziwa, okaże się może już niedługo.
> Podsumowując, ja też nie wiem jak się cała sprawa skończy,
> ale staram się patrzeć chłodnym okiem, o ile jest to
> możliwe na giełdzie.


Dzięki za nareszcie merytoryczną odpowiedź:)


Wiadomo jedno że będzie się działo zarówno w jedną albo drugą stronę

Obiektywnie patrząc to akcje spółki poszły już do góry ponad 200%
Kwestia tego czy pójdą jeszcze wyżej czy zatrzymają się na tym poziomie?

Przy pozytywnym infie wyskok w górę na pewno będzie tylko czy się utrzyma??
Przy infie o przełożeniu podpisania umowy to zacznie tu pachnieć jakimś przekrętem??

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DEPEND -4,00% 0,24 2015-03-02 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.