Dnia 2016-10-06 o godz. 11:07 ~Gregs napisał(a):
> Zgoda. Tylko, że średnia jest ok. 2,40-2,50 i jeżeli nie dojdzie do zdołowania poniżej tego poziomu to średnia może być wyższa. Dlatego ważne jest aby na zamknięciu nie dopuścić do zaniżania kursu. Każdy wzrost powoduje oddalanie się od dołka lipiec-sierpień gdzie kurs był 1,10-1,50 i średnia będzie wyższa i będą musieli wybulić ok. 2x tyle. Przy wzroście kursu wezwanie może być nieopłacalne (zbyt kosztowne) i Peixin może wejść równolegle na inną giełdę (Dual listing).
> Ale to są gdybania. Ważne są najbliższe dni i tygodnie. Jak zainteresowanie wzrośnie to może być ciekawie.
Pełna zgoda.
========
po pierwsze: Akcjonariusze, którzy mają nabyć przymusowo wykupywane akcje, muszą reprezentować – zgodnie z k.s.h. – nie mniej niż 90 proc. kapitału zakładowego
po drugie: w art. 400 § 1 k.s.h., stosownie do którego mogą oni żądać zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, jak również umieszczenia określonych spraw w porządku obrad najbliższego walnego zgromadzenia.
... a w tym czasie po zgłoszeniu skupu do porządku obrad kurs eksploduje. Jestem pewna.