Problemy kumulują się: Hutmen, Silesia, Prenzlau, a teraz jeszcze dochodzi Rosja i Polska:
Zarząd Boryszew S.A. _"Emitent"_ informuje, iż w dniu 3 marca 2022 roku otrzymał informację o czasowym wstrzymaniu działalności spółki zależnej Boryszew Plastics Rus z siedzibą Rosji od dnia 14 marca 2022 roku.
Czasowe wstrzymanie działalności Boryszew Plastics Rus podyktowane jest przede wszystkim decyzją zagranicznych koncernów motoryzacyjnych o zawieszeniu do odwołania produkcji w ulokowanych w Rosji fabrykach, ze względu na atak zbrojny Rosji na Ukrainę.
Na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego Emitent nie jest przy tym w stanie oszacować precyzyjnie możliwych negatywnych skutków finansowych powyższej decyzji. O kolejnych zdarzeniach oraz uwarunkowaniach, istotnie wpływających na generowane wyniki finansowe, sytuację gospodarczą i płynnościową, Emitent będzie komunikować w trybie kolejnych raportów.
https://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,503790
Volkswagen wstrzymuje produkcję w rosyjskich fabrykach. Nie będzie też eksportował do Rosji
https://biznes.autokult.pl/44100,volkswagen-wstrzymuje-produkcje-w-rosyjskich-fabrykach-nie-bedzie-tez-eksportowal-do-rosji