Dnia 2022-06-06 o godz. 12:07 ~Arturius napisał(a):
> Cena stali nie leci w przepaść. Cena stali koryguje wojenne wzrosty. Jedyne co mnie zaskakuje, to fakt, że ceny Polsce wciąż utrzymują się na dużo wyższych poziomach niż przed wojną, podczas gdy ceny na rynkach światowych są już od 2 tygodni na poziomach sprzed wybuchu wojny. To świadczy tylko o sile polskich spółek dystrybucyjnych, które dyktują wysokie ceny w detalu podczas gdy są w stanie importować coraz tańszą stal. Wyniki za IIQ 2022 r. zapowiadają się rewelacyjnie. A ilość wygenerowanej gotówki po IIIQ 2022 r. powinna bez problemu wywindować kurs akcji powyżej 20 zł/sztukę.
Wojna na Ukrainie miała decydujący wpływ na globalne ceny pszenicy i oleju słonecznikowego. Nie miała decydującego wpływu na ceny światowe stali. Tu fluktuacje Chińskiej gospodarki i paru innych decydują, a wojna tylko języczkiem u wagi była/jest.