To wszystko prawda, tylko ilu posłów się tym przejmuje?
A przecież skarb państwa, jako większościowy udziałowiec w m.in. Orlenie może zarekomendować wypłatę wyższej dywidendy lub zaliczki na dywidendę za przyszły rok. Nie potrzeba do tego ustawy i całej tej dyskusji o nadmiarowych zyskach (dlaczego np. deweloperzy nie są ujęci w ustawie? U nich marże sięgają 30-60%). No ale w tym wypadku dywidendą trzeba byłoby podzielić się z pozostałymi akcjonariuszami, a to już jest beee..