W Polsce aktyqnym na rynku pozyczania akcji jest DM PKO BP. Stypulkowski jednoznacznie stwierdzil ze DM PEKAO SA akcji pozyczac nie bedzie. Broker jak sama nazwa wskazuje jest posrednikiem w transakcji pozyczania akcji za co pobiera prowizje . Sa sytuacje gdy akcje sa pozyczane z portfela wlasnego bezposrednio i to jest transparentne. W USA trzeba ujawniac kazda transakcje gry na krotko co jest lepszym rozwiazaniem niz w Polsce tzn z progiem ujawnienia. W USA jesli szortujacy ma kilka funduszy szort ale jednego wlasciciela pozycje sie agreguje. W Polsce tego wymogu nie ma.