A zakładając np, że akcje będą po 1000zł. A przejmujący dogada się że kupuje za 10mld, czyli po wyższej cenie za akcję. Jaki to będzie miało wpływ na akcjonariuszy miejszościowych? będzie wezwanie po 1000zł i koniec, czy wtedy będą musieli wykupić za cenę za akcję odpowiadającą wycenie spółki 10mld? I czy może być w drugą stronę. Społka na GPW warta 10mld, ale dogadują się na 5mld. Wtedy biorą nam akcje po cenie odpowiadającegj której wycenie spółki? Giełdowej czy tak jak się dogadają?