nie mam pojęcia ble co ty uznajesz za sygnał sprzedaży i w.g jakiej metodologii czy kryteriów :) Po mojemu to wygląda tak : Protka nie można rozpatrywać na krótkich interwałach z uwagi na jego specyfikę. Pod pojęciem krótki interwał rozumiem mniej niż tydzień :) Dla mnie istotne jest spojrzenie ze skali miesięcznej , a co tam widać ???
Ano widać mocną świecę popytową z kwietnia 2010, a obecne ruchy są konsolidacją po niej .
Klasyczne wsparcie w postaci połowy w/w świecy zostaje zachowane czyli układ taki podpowiada nam , że tak naprawdę do poziomu ok.4.60 (połowa świecy) , Protek jest bezpieczny . Co nam jeszcze taki układ podpowiada ano to , że obecna konsolidacja (w ujęciu miesięcznym) znajduję się w wyższej połowie w/w świecy wzrostowej czyli układ ewidentnie preferujący kontynuację wzrostów. :) :) W gęstym lesie można łatwo zgubić drogę dlatego ja preferuję spojrzenie przy mniejszym zalesieniu :) :) Układ taki podpowiada nam jeszcze kilka ciekawych rzeczy ale ja i tak za dużo się rozgadałem :) :) :)