Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Popularność: Nowe narzędzie w profilach spółek giełdowych

Zgłoś do moderatora
W zasadzie można by go jeszcze rozszerzyć... bo wśród spółek o wysokiej płynności są 4 czasami 5, które mają wyraźnie większe obroty liczone zawsze w dziesiątkach milionów złotych. 250 tys. zł wynika z założeń GPW, która to spółki poniżej takiej płynności zaprasza na Listę Alertów, bądź do Programu Wspierania Płynności. Dodatkowego podziału przedziałów nie planujemy.

Ponadto zdajemy sobie sprawę, że incydentalne wygenerowanie przez papier obrotu 5 mln w ciągu 5 dni wcale nie oznacza, że papier jest płynny np. dla inwestora instytucjonalnego. Wszystko zależy od perspektywy patrzenia.

Nie wykluczamy, że w przyszłości przedziały zostaną zweryfikowane - wszystko zależy od poprawy koniunktury na giełdzie, wraz z którą przyjdą wyższe obroty na całym roku. W tej chwili podział jest równomierny i wartościowy szczególnie dla inwestorów indywidualnych, pod kątem których został skonstruowany.
:)
pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BANKIER.PL -0,11% 8,84 2010-01-28 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.