Zwykły bełkot , na dodatek niechlujny , nowa emisja to zaledwie około 10 procent akcji , na dodatek nowa emisja jest po naprawdę wysokiej cenie , poprzednia była po 46,0 PLN. Jesli nowi inwestorzy w tym instytucjonalni wyceniają spółkę , aż tak wysoko 154,5 tzn. że akcje są warte o wiele więcej .Jaki będzie scenariusz na najbliższe tygodnie ? Nawet przy dużej giełdowej zwałce Data nie powinna spaść poniżej 170-175,0 PLN , to raczej najgorszy wariant , jaki z kolei jest potencjał wzrostu ? myślę ,że w najbliższych tygodniach , powinniśmy przebić poziom 220-225 PLN.Biorąc pod uwagę przychody i wyniki Data jest wyrażnie przewartościowana , ale w tym wypadku wyceniamy przyszłość - ile firm ma kontrakty z Departamentem Stanu , Obrony , Skarbu czy armią USA ? Moim skromnym zdaniem , możliwości straty są niewielkie , ale zysku wręcz odwrotnie , jeśli nadal będą takie kontakty i kontrakty , to lekko licząc Data za kilka miesięcy powinna kosztować minimum 350 -400 PLN. I jeszcze jedno - na pewno niejednokrotnie będzie wywoływana na akcjach Daty panika i euforia , trzeba będzie się liczyć z dziennymi stratami , ale i zyskami rzędu kilkunastu procent .Jeżeli ktoś tego nie lubi zawsze może wybrać giełdowe ,, muły,,PZU,PKO BP, Orlen ,PGNiG, czy Lotos i zyski lub straty na poziomie 5 procent.