Dokładnie 500 ml koncentratu to 10 litrów napoju a opłata maksymalna naliczana wzrośnie z 1,2 do 1,8 zł za litr czyli za litr koncentratu to max 3,6 zł co daje 20 litrów napoju nieskoncentrowanego o opłacie dodatkowej 36 zł i to robi różnicę . Koncentrat 0.5 litra a wydajność 10 litrów będzie dawac dużą różnicę w opłatach i sporą jednak oszczędność dla producentów. Dlatego już producenci szukają alternatywy na oszczędności które to nam podniosą sporo przychody i zyski co może się niektórym nie podobać i dlatego takie tu jazdy się odbywają.
Jest to moja opinia I proszę się nią nie sugerować przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.