Forum Jak grać na giełdzie? +Dodaj wątek

Re: Podatek Belki

Zgłoś do moderatora
Witajcie, pozwólcie, że przy okazji zadam pytanie jako totalny "świezak".
1) Powiedzmy, że miałem w portfelu 4 różne walorki, z dwóch z nich wyszedłem z zyskiem, a z dwóch ze stratą. I teraz podatek płacę od ogólnego dochodu (uwzględniając koszty i prowizje wszystkich akcji), czy biorę pod uwagę tylko te na, których wyszedłem in +?
2)Zamykając te cztery pozycje ( dwie na na +, a dwie ze stratą) gdzie w ogólnym rozrachunku wyszedłem ze stratą to czy w ogóle płacę podatek? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.