Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: North Coast: RGR zrealizowany

Zgłoś do moderatora
Dnia 2011-04-01 o godz. 12:59 ~szeląg napisał(a):
> http://www.fxone.pl/analizy/63-analiz-rynek-akcji/11020-nor
> th-coast-rgr-zrealizowany.html
North Coast prognozuje przychody w wysokości 180 mln zł w 2011 r.

Spółka z branży spożywczej North Coast prognozuje, że w 2011 r. jej skonsolidowane przychody wzrosną o 38% do 180 mln zł, podała firma w raporcie.
"Zarząd (...) odnośnie publikacji prognoz dotyczących rentowności grupy, zastrzega sobie możliwość ich opublikowania, jednak nie wcześniej niż z końcem II kwartału roku 2011 r." - czytamy w raporcie.
North Coast, podał, że spółka zależna Latteria Tinis będzie miała oczywiście istotny wpływ na wynik netto grupy.
"Zarząd North Coast przewiduje że wynik spółki zależnej poprawi się w stosunku do roku 2010. Jednocześnie obroty Latteria Tinis w roku 2011 powinny ulec potrojeniu w stosunku do roku ubiegłego, ale obecnie mleczarnia jest w fazie rozwoju, dlatego w tym momencie nie jest zasadne, aby prognozować jej rentowność gdyż są pewne zmienne, które nawet na rynkach międzynarodowych aktualnie nie są łatwo policzalne" - poinformowała spółka.
Spółka podała, że najbardziej istotne zmienne, które wpłyną na wynik netto spółki to: ceny mleka oraz częściowa lub całkowita sprzedaż budynku w Krakowie. (ISB)


Po zrealizowaniu wyrysowanej formacji RGR, kurs ponownie próbuje rosnąć w kierunku 2,00 i jeżeli obecne wsparcie w rejonie 1,32 okaże się na tyle silne aby wytrzymać ewentualne próby spadków, to istnieją spore szansę na długoterminowy ruch w tym kierunku.
Patrząc z bliższej perspektywy, najbliższy lokalny opór zlokalizowany jest w rejonie 1,45-1,47. Wsparcie natomiast tworzy średnia oraz poziom 1,36, który dwóch tygodni zatrzymuje próby zejścia na niższe poziomy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NORTCOAST 0,00% 14,95 2020-09-29 16:35:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.