Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: North Coast

Zgłoś do moderatora
Źródło Parkiet
Data publikacji 2009-03-16
Tytuł Niebawem ruszy produkcja w Latteri
Opis Jeszcze w tym miesiącu giełdowa grupa zakończy prace i przeprowadzi próby technologiczne w należącym do zależnej Latterii Tinis zakładzie do produkcji mozzarelli w Rzepinie. Produkcja powinna ruszyć w kwietniu.

Większość wyrobów będzie trafiała na eksport. W dystrybucji sera North Coastowi pomagać będzie włoska firma Alival. Przedstawiciele dystrybutora żywności importowanej zapewniają, że przejęta przed dwoma laty Latteria zakończy 2009 r. na plusie.

W związku z niepewną sytuacją na rynkach, w tym roku giełdowa grupa nie planuje większych inwestycji. Priorytetem jest dla nas koncentracja na podstawowej działalności biznesowej (dystrybucja żywności importowanej red.), która jest realizowana przez jednostkę dominującą w grupie mówi Giorgio Pezzolato, wiceprezes North Coast. W najbliższych miesiącach spółka skupi się przede wszystkim na ograniczeniu kosztów, co ma doprowadzić do poprawy rentowności (w 2008 r. na poziomie netto wyniosła ona 3,3 proc.). Pezzolato nie ujawnia jednak szczegółowych planów.

Tymczasem niedawno odbyła się kolejna rozprawa w procesie, jaki North Coast wytoczył włoskiej firmie Galbani. Spółka domaga się niemal 3,7 mln euro odszkodowania za zerwanie umowy na dystrybucję produktów marki Galbani na polskim rynku. Przed złożeniem pozwu do sądu próbowaliśmy dojść do ugody, niestety nie udało nam się wypracować konsensusu.

Jesteśmy przekonani o zasadności naszych roszczeń, ale trudno wskazać, kiedy ta sprawa się zakończy mówi Pezzolato. Sprawa ugody jest otwarta. Jeśli Galbani wyjdzie z konkretną propozycją, to na pewno ją rozważymy. W tym momencie jednak takiej opcji nie ma dodaje.


Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NORTCOAST 0,00% 14,95 2020-09-29 16:35:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.