Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,75 zł , zmiana od tamtej pory: 65,02%

Re: Niektórzy już znają?

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-02-05 o godz. 17:00 ~magnat napisał(a):

> 24589 wolumen i insider kupuje. Tylko zera zabrakło w tym wolumenie.
>

Ja piszę spokojnie a facet coraz ostrzej i bardziej po chamsku.
Podsumujmy: Ktoś kupił w piątkowym bardzo krótkim rajdzie pod górkę 18 do 19 tysięcy akcji za około 70 tys. zeta. Nie każdy jest taki wielki jak drużynowy i jego słupy i dlatego kogoś 70 tys. zeta to może być bardzo duży majątek.

Gdyby wolumen sięgnął ponad 240 tysięcy na piątkowej sesji (o czym wspomina magnat) to wzrost musiałby przekroczyć i to znacznie 4 zeta, inaczej nie dałoby się takiej ilości kupić. Ostatni raz takie ilości akcji na jednej sesji były w obrocie jedenaście miesięcy temu w marcu 2022 roku.
I nawet w czasie ubiegłorocznych listopadowych wzrostów, które wyniosły kurs powyżej 4,50 tylko w czasie jednej sesji wolumen przekroczył ledwo 150 tys. kwitów na sesji 18.11.2022. Jeszcze jedna sesja 29.11.2022 miała wolumen nieco ponad 140 tys.
Pozostałe sesje z najwyższymi wolumenami w czasie tych wzrostów to ok. 70 tys., maksymalnie 80 tysięcy.
Jeśli popatrzymy na cały wykres i jeśli się ktoś na tym nieco zna, a dobry inwestor powinien być jak dobry, wytrawny tropiciel to odkryje, że akcji nie ma, że obroty nawet przy sporych wzrostach zanikają. To znaczy, akcje oczywiście są, ale one są w mocnych rękach i te osoby ani myślą po takich cenach tych akcji się wyzbywać.
Co więcej, akcje cały czas są skupowane i pakowane do wora.
Oczywiście dla magnata i innych spadkowych trolli to, co napisałem powyżej to prawda bolesna i ich zdaniem zapewne nigdy w ten sposób nie powinienem edukować innych, bo to utrudnia im manipulację i odbieranie akcji po zaniżonych cenach.
W jaki sposób zaatakuje magnat teraz? A może mnie zaskoczy i odpowie całkiem merytorycznie?

Magnat? Ktoś wielki? Ktoś, kto ma co najmniej kilkaset tysięcy Magny?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
06MAGNA 3,34% 6,18 2023-06-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.