Fundacja to nie fundusz hedgingowy. Do tej pory otrzymywali odsetki od posiadanych obligacji zamiennych. Ponieważ Przemek zwleka z dywidendą za 2020 r. a ostatnia była wypłacona za 2018 to korzystając z bieżącej ceny fundacja może chcieć zarobić ekstra i ulokować pieniądze w instrumentach dających stały dochód.
Oczywiście nie jestem pewny, że tak się dzieje ale daję temu 90% prawdopodobieństwa.