Dodam tylko, że w wyborach zamierza wystartować nowa partia o nazwie Nowa Polska założona m.in. przez Wadima Tyszkiewicza. Jest określana jako liberalno-konserwatywna partia środka i może bardzo namieszać PiS'owi bo przyciągnie niezdecydowanych wyborców stojących w rozkroku pomiędzy PiS'em a KO. A jeśli wejdzie do sejmu i dogada się z KO to prawica jest pozamiatana.