Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,64 zł , zmiana od tamtej pory: 18,29%

Re: gdy Ceramika Marconi spotyka MAX-FLIZ

Zgłoś do moderatora
link

Witam serdecznie w nawiązaniu do wczorajszego postu pod przyszłe wyniki Spółka przewiduje, że działania podejmowane w zakresie zmian zarządczych,produktowych, sprzedażowych i produkcyjnych, w roku 2016 przyniosą wymierne efekty w postaci wzrostu przychodów ze sprzedaży oraz zyskowności Nadchodzące wiosenne i letnie miesiące to zwiększona sezonowo sprzedaż W obszarze dystrybucji wyrobów w 2016 roku Spółka dokonuje zmian obszarowych i zwiększa zatrudnienie agentów handlowych na rynku krajowym oraz pozyska nowych agentów handlowych na nowych dla Spółki rynkach eksportowych. W obszarze działań promocyjnych i reklamowych Polcolorit S.A. w I kwartale 2016 roku przeprowadzi zwiększone działania mające na celu promocje i ekspozycje wyrobów na rynku krajowym oraz eksportowym. W dystrybucji DIY Spółka utrzyma dotychczasowy model sprzedaży. W 2016 roku podejmiemy również intensywne działania mające na celu pozyskanie klientów kontraktowych na terenie Europy Zachodniej. Działania te maja na celu dalsze zabezpieczenie przychodów ze sprzedaży uwzględniając ubytek na kierunkach wschodnich. Również w ofercie asortymentowej 2016 roku Polcolorit S.A. planuje dokonanie zmian uwzględniających potrzeby rynku i konieczność przygotowania oferty na kolejna edycje targów Cersaie 2016, które otwierają kolejny rok dla branży.  Dlatego z utęsknieniem czekamy na raport który pozytywnie zadziwi wszystkich ,zysk za 1 kwartał 1mil 113 tys nie przekonał niedowiarków link poniżej link
Analiza poniższego pokazuje, iż Spółka osiągnęła najlepszy wynik w obrębie przychodów netto ze sprzedaży w I kwartale 2016 roku na przestrzeni lat 2011-2016.Spółka odnotowuje coraz to lepsze wyniki sprzedażowe, zaś I kwartał 2016 roku był najlepszym od 5 lat., zarówno pod względem przychodów jak i zysku netto w wysokości 1 mil 113 tys jak sama Spółka słusznie zauważa w raporcie 

Dodatkowo z nadzieją można czekać na następny raport który prawdopodobnie jeszcze bardziej zadziwi wszystkich,gdyż jak sama spółka podaje w raporcie Jak wynika z analizy danych niższe przychody ze sprzedaży przypadają na I i IV kwartał, zaś apogeum sprzedaży przypada na II kwartał danego roku obrotowego. Taka tendencja związana jest ściśle z warunkami atmosferycznymi, które w miesiącach zimowych uniemożliwiają niektóre prace budowlane. 

w wynikach Polcoloritu za 2015 rok mamy eksport 13 375 a w 2014 19 445 a bywało nawet w 2006 nawet 40 mil /jest nad czym pracować aby to poprawić/,Dlatego baza porównawcza jest bardzo niska i jest duża szansa zwiększenia eksportu W raporcie rocznym piszą iż dostrzegają ten problem i będą podejmowali odpowiednie działania to wyróżnienie może sugerować poprawę  z czasem zakończy się konflikt na Ukrainie i to wszystko będzie pomagało w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników.Cały czas pisałem iż notowania giełdowe nie odzwierciedlają rzeczywistej wartości spółki i kondycji w jakiej się aktualnie spółka znajduje,

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLCOLORIT 0,05% 1,94 2023-10-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.