Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,08 zł , zmiana od tamtej pory: 52,77%

Re: Fotowoltaika

Zgłoś do moderatora
No dokładnie. Jedynie Photon energy tutaj chyba posiada farmy, ale ma bardzo zdywersyfikowany portfel. Ale problem ten też nie występuję tylko w Polsce. Spółki energetyczne głównie jako segment OZE testują. Jednak też MSR 36 to nie tylko cena rynkowa, a wyższa z dwóch cena sprzedaży albo użytkowa. Ciekawe jakby odpisy wyglądały jakby spółka przeprowadziła testy modelem finansowym. Jak spółka finansuje inwestycje project finance czy kredytem to musiała takie modele przygotowywać.
Dziś ciekawa sesja głównie dla PV w stanach. Pewnie pod wybory. Ale obecnie panuje mocny pesymizm na świecie do tego sektora. Otoczenie może się odwróci. Sunrun +11%, First Solar 15%, Enphase +6%.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRENEVIA -2,31% 3,17 2025-12-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.