Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: ENERGOPOL-- wkoncu ruszył i moze zrobic nawet 30%tyle mieszków sie k

Zgłoś do moderatora
Energopol-Południe Kontrakt podbił notowania
Ewelina Wójcik 27-03-2010, ostatnia aktualizacja 27-03-2010 09:00

O 11,1 proc., do 6,61 zł, wzrósł podczas piątkowej sesji kurs Energopolu-Południe.

Zwyżce towarzyszyły duże obroty – 3,7 mln zł.– Uważam, że wzrost ceny akcji to odpowiedź na podpisany kontrakt. Takie informacje to dla akcjonariuszy sygnał, że firma się rozwija – komentuje Jacek Taźbirek, prezes Energopolu-Południe.

Umowa podpisana ze Związkiem Międzygminnym ds. Ekologii opiewa na 24 mln zł netto i dotyczy wykonania kanalizacji w gminie Ujsoły w woj. śląskim. Będzie realizowana przez dwa lata. Kontraktu giełdowa spółka nie będzie realizowała sama, ale w konsorcjum (którego jest liderem) z firmą Wulkan Piotr Pająk.

Prezes informuje, że należy oczekiwać kolejnych dobrych informacji. – Składamy dużo ofert – zaznacza. Wartość portfela zleceń Energopolu-Południe przekracza 120 mln zł, czyli jest o około 50 proc. wyższa niż rok temu.

W 2009 roku spółka miała 97,5 mln zł przychodów ze sprzedaży. Zysk netto wyniósł 2,7 mln zł. Prezes ocenia, że firma powinna zanotować zysk w pierwszym kwartale tego roku. – Z uwagi na ostrą zimę wyników za pierwsze trzy miesiące roku nie należy traktować jako wyznacznika na cały rok – podkreśla Taźbirek.
PARKIET

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CNT 0,00% 15,50 2020-05-27 16:41:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.