Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: dobre wyniki

Zgłoś do moderatora
Warszawa, 19.08.2010 (ISB) - Spółka meblarska Pfleiderer Grajewo spodziewa się dalszej poprawy wyników finansowych - w ujęciu rocznym - w II półroczu tego roku, poinformował prezes spółki Wojciech Gątkiewicz.


"W drugim półroczu 2010 roku oczekiwany jest istotny wzrost obrotów handlowych oraz dalsza poprawa wyników finansowych w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Ze względu jednak na zmieniającą się w ostatnim czasie sytuację gospodarczą i rynkową, zarząd w dalszym ciągu wstrzymuje się z publikowaniem prognoz wyników na rok 2010" - napisał Gątkiewicz w liście do akcjonariuszy, dołączonym do raportu półrocznego spółki.

W I poł. 2010 r. skonsolidowane przychody Pfleiderer Grajewo wzrosły o 11% do 621 mln zł, przy czym w samym II kw. wzrost wyniósł ponad 19%.

"Tak istotna dynamika wzrostu sprzedaży wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo odwrócenia trendu spadkowego i jest w znacznej mierze następstwem dużej dynamiki wzrostu eksportu produkowanych w Polsce mebli do krajów Europy Zachodniej" - napisał prezes.

W I poł. 2010 roku spółka miała 10,48 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 28,08 mln zł straty rok wcześniej. Jednakże w samym II kw. spółka odnotowała 0,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 14,90 mln zł straty rok wcześniej.

Według prezesa, strata netto za I półrocze wyższych kosztów odsetek z tytułu zawarcia nowego kredytu konsorcjalnego (o wartości 700 mln zł) oraz wysokich kosztów bieżących zamrożenia projektu budowy fabryki MDF/HDF na terenie Federacji Rosyjskiej.

Grajewo jest na etapie aranżacji finansowania na dokończenie zaawansowanego projektu budowy fabryki MDF/HDF w Rosji, poinformował także Gątkiewicz. (ISB)

tom

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PFLEIDER -0,38% 26,20 2019-09-13 11:06:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.